Strona Główna Dziennik elektroniczny
Listopad 17 2018 16:36:25   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

10.04.2018 r.
      10 kwietnia w naszym kraju obchodzono kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej.
W Tuszowie Narodowym także wspomniano poległych w Katyniu 1940 roku oraz ofiary tragedii z 2010 roku.
      Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Z intencji Wójta Gminy – Pana Andrzeja Głaza modlono się o wszystkich zmarłych w tych tragicznych okolicznościach.
      Następnie, pod symboliczną Golgotą Wschodu znajdującą się na placu kościelnym, wszyscy zebrani złożyli hołd ofiarom.
      Wśród zgromadzonych znaleźli się duchowni, władze gminy, poczet sztandarowy Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym wraz z prezesem Stanisławem Ciejką, poczty sztandarowe gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z dyrekcją szkoły. Po wspólnej modlitwie uroczystość zakończono.

10.04.2018 r."MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
 Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
w Gminie Tuszów Narodowy


      10 kwietnia 2018 r. o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy (SP Borki Nizińskie, SP Czajkowa, ZS Jaślany, ZS Malinie, SP Tuszów Narodowy z filią w Grochowem z oddziałami gimnazjalnymi) oraz czterech uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 31 uczestników. W roli obserwatorów uczestniczyli opiekunowie z poszczególnych szkół z Gminy Tuszów Narodowy. Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała trzyosobowa komisja w składzie:
Przewodniczący – kpt. Andrzej Kukliński – Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Mielcu,
Sekretarz  – mł. kpt.w st.spocz. Kazimierz Nowak – Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Tuszowie Narodowym,
Członek – Stanisław Pelic – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z filią w Grochowem.
Kpt. Andrzej Kukliński  zapoznał uczniów z regulaminem i sposobem punktacji przy obliczaniu wyników testów.

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa wiekowa -( szkoły podstawowe, kl. I-VI)
 I miejsce – Martyna Krępa – ZS Malinie,
 II miejsce –  Arleta Rokoszak - SP Borki Nizińskie,
 III miejsce – Dorota Pogoda – SP Borki Nizińskie.

II grupa wiekowa -( szkoły podstawowe kl.VII oraz klasy gimnazjalne)
I miejsce – Joanna Głaz – SP Tuszów Narodowy - kl.III gim.,
II miejsce –  Karolina Trela – SP Tuszów Narodowy - kl. II gim. ,
III miejsce – Weronika Leśniak – SP Czajkowa.

III grupa wiekowa -( ponadgimnazjalna)
I miejsce – Magdalena Trela– ZSE Mielec – OSP Malinie I,
I miejsce –  Grzegorz Niziołek – OSP Malinie I,
III miejsce – Grzegorz Ulrych - OSP Malinie I.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie którzy zajęli I i II miejsce.

      Na zakończenie turnieju Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy – Renata Paterak  pogratulowała zwycięzcom i życzyła sukcesów na szczeblu powiatowym. Następnie Sekretarz Gminy - Renata Paterak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym – Małgorzata Wieczerzak oraz kpt. Andrzej Kukliński  wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym w ramach środków z  funduszy Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku, a zwycięzcom - życzymy sukcesów na turnieju powiatowym który odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2018 roku w Czerminie.

6.04.2018 r. NIEPODLEGŁA Z BLISKA
       „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego…. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania.”
Św. Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”

      Tymi słowami dyrektorka Szkoły Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym podziękowała dr Adamowi Buławie, który 6 kwietnia wygłosił wykład ph. „Niepodległa z bliska”. Spotkanie było ważnym punktem cyklu wydarzeń składających się na tuszowskie obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  Wśród uczestników konferencji byli: Fryderyk Kapinos – prezydent miasta Mielca, Józef Piątek – wójt gminy Mielec, członkowie Społecznego Komitetu Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości reprezentowanego przez Andrzeja Głaza – wójta gminy Tuszów Narodowy, mieszkańcy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Tuszów Narodowy.
Dr Adam Buława ma rodzinne korzenie na ziemi mieleckiej. Obecnie pełni funkcję dyrektora Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, przewodniczącego Rady Dzielnicy Żoliborz a także wykłada historię na Uniwersytecie im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w dziejach Polski od jej upadku w XVIII wieku do odzyskania niepodległości w 1918 r.
„Przekazywanie wiedzy o dziejach ojczystych to obowiązek historyka i jego życiowa misja” – napisał w kronice tuszowskiej szkoły.
Konferencję urozmaicił występ młodzieży. Następnie goście złożyli wiązanki kwiatów pod tuszowskimi pomnikami: św. Jana Pawła II i gen. W. Sikorskiego.
Spotkanie w Centrum Pamięci generała Sikorskiego było zwieńczeniem uroczystości.


6.04.2018 r. NIEPODLEGŁA Z BLISKA
25.03.2018 r. POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS VII – MIX
       Duże emocje towarzyszyły meczom w ramach Powiatowego Turnieju Siatkówki Klas VII. Zawody przeprowadzono w sali gimnastycznej SP w Tuszowie Narodowym. W turnieju grały drużyny z : SP Borowa, SP Malinie, SP Czajkowa oraz SP Tuszów Narodowy. „Czarnym koniem” zawodów okazał się zespół gospodarzy wygrywając wszystkie mecze - zdobywając I miejsce.
Wyniki meczów:
1.    SP Tuszów Nar. – SP Malinie  2:0
2.    SP Borowa – SP Czajkowa  2:0
3.    SP Tuszów Nar. – SP Borowa  2:0
4.    SP Malinie – SP Czajkowa  2:0
5.    SP Tuszów Nar. – SP Czajkowa  2:0
6.    SP Malinie – SP Borowa  2:1
Tabela końcowa:
1. miejsce SP Tuszów Narodowy
2. miejsce SP Malinie
3. miejsce SP Borowa
4. miejsce SP Czajkowa
      Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy    z poszczególnych zespołów nagrody rzeczowe.


POŻEGNANIE ZIMY NA LODOWISK
       21marca 2018 r. w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas IV, V, VI, i VII wyjechali na kryte lodowisko do Dębicy. Opiekunami byli: pani Małgorzata Pierzchała, p.Małgorzata Forczek, p.Elżbieta Paśko i p.Stanisław Pelic. Przez ponad 120 minut uczniowie doskonalili jazdę na łyżwach. Niestety
o godzinie 11.00 trzeba było kończyć zabawę na lodzie.  W drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji McDonald.  Zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do szkoły około godziny 13.00.
      Wyjazd był bardzo udany, gdyż celem wycieczki nie  było tylko doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, ale również integracja uczniów oraz oczywiście dobra zabawa.


Konferencja
       20 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyła się Rejonowa  Konferencja ph. „ Zdrowie to równowaga myśli, ducha i ciała”. W konferencji licznie uczestniczyli nauczyciele z sieci Szkół Promujących Zdrowie z powiatów mieleckiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego, niżańskiego, stalowowolskiego. Patronat honorowy nad konferencją objął Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Andrzej Głaz. Merytoryczną opiekę nad spotkaniem objęła  dr Barbara Wolny, Rejonowy Koordynator Szkół Promujących Zdrowie – reprezentująca partnera konferencji - oddział PCEN w Tarnobrzegu. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak powitała gości: dr Barbarę Wolny, Nadleśniczego Nadleśnictwa Mielec -Huberta Sobiczewskiego, wójta gminy - Andrzeja Głaza, dyrektorów  i nauczycieli 16 przedszkoli i szkół uczestniczących w konferencji. Uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, który dostrzegł związek tematyki konferencji z zauważalnym w ostatnim czasie  wzrostem świadomości  wśród mieszkańców gminy nt. chęci życia w czystym środowisku. W programie były:  występ uczniów klas I-III z programem pt. „Witaminy dla duszy i ciała” oraz gra edukacyjna dla uczestników konferencji  „Zdrowie
w ujęciu holistycznym” poprowadzona przez Lucynę Maziarz. Pani doktor Barbara Wolny przedstawiła  pojęcie zdrowia jako wartość najwyższą, którą musimy pielęgnować . Dyrektor szkoły podkreśliła w swoim wystąpieniu znaczenie owocnej  systematycznej współpracy  z instytucjami, firmami i organizacjami  dla wartościowej  promocji zdrowia, szkoły i gminy. Uczestnicy konferencji wysłuchali panelu psycholog Katarzyny Juras nt. znaczenia zdrowia społecznego w środowisku pracy i życia. Grażyna Zalewska- Vizauer w ramach promocji  szkoły  i gminy zaprezentowała  dorobek tuszowskiej szkoły w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Podczas spotkania odbyła się promocja  i degustacja zdrowych ekologicznych potraw przygotowanych  przez chętnych rodziców. Dyrektor szkoły Małgorzata Wieczerzak oraz  szkolny koordynator promocji zdrowia Grażyna Zalewska-Vizauer podziękowały  gościom za  liczne przybycie, a nauczycielom szkoły i rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację spotkania.
Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym posiada Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Aktualnie trwają przygotowania do aplikowania o krajowy certyfikat.


Laureat powiatowego etapu turnieju poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych „Zawsze Wierni”
       Szymon Maziarz, uczeń klasy VII – laureat powiatowego etapu turnieju poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych „Zawsze Wierni” - wziął udział w wojewódzkiej części konkursu. Trudność tej fazy zmagań artystycznych polegała na tym, że uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych byli oceniani w jednej kategorii.
Szymon zajął 2. miejsce w finale wojewódzkim.
ZAWSZE WIERNI to Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy dla uczniów kl.7-8 szkół podstawowych, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Organizatorzy: KSW O. Sędziszów i Starostwo powiatowe w Ropczycach.


DZIEWCZYNY LUBIĄ BRĄZ
       14 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach wzięły udział reprezentacje z SP Przecław, SP nr 3 w Mielcu i SP Tuszów Narodowy.
     Nasza drużyna ( dziewczęta z klas V i VI ) po emocjonujących meczach zajęła III miejsce, otrzymując pamiątkowy puchar i dyplom.
GRATULUJEMY III MIEJSCA W POWIECIE MIELECKIM !!!


13.03.2018r. PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
      W dniu dzisiejszym uczniowie drugich klas gimnazjalnych prezentowali swoje projekty. Wszyscy bardzo rzetelnie pracowali przez trzy miesiące pod opieką opiekunów projektów, aby zaprezentować efekty swojej pracy przed zgromadzoną publicznością. Zarówno uczniom jak i nauczycielom-opiekunom towarzyszyły wielkie emocje, ale dwanaście przedstawionych projektów o różnorodnej tematyce wypadło wspaniale.

Zaproszenie na konferencję
      Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym zaprasza nauczycieli Szkół Promujących Zdrowie z powiatu mieleckiego i powiatów ościennych  na Regionalną konferencję naukowo-metodyczną pt.Zdrowie to równowaga myśli,ducha i ciała. Konferencja pod  patronatem honorowym Wójta Gminy Tuszów Narodowy- Andrzeja Głaza  odbędzie  się 20 marca 2018 roku o  godzinie 14.00 w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym. Zgłoszenia należy nadsyłać do 06 marca  2018 roku na adres sptuszow@wp.pl.

 


 
Strona 4 z 29 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym