Strona Główna Dziennik elektroniczny
Listopad 17 2018 16:07:28   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Galerie Fotografii
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Szkoła Promująca Zdrowie
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: qqbbaaa
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

10.11.2009r. 91. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
Aktualności10 listopada 2009 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIb ( Dominik Łącz, Błażej Bernat, Katarzyna Pyrsak, Beata Zielińska, Kinga Pieróg, Michał Konefał, Kamil Marczewski), IIIa ( Agnieszka Klich, Ewa Paterak), IIa (Klaudia Łącz)


10.11.2009r. Ważna rocznica dla wszystkich Polaków
AktualnościUczniowie gimnazjum wzięli udział w uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji ojczyzny przez proboszcza miejscowej parafii. Delegacje szkół i władz gminnych złożyły kwiaty przed figurą Ojca Świętego, a następnie przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego. Święto Niepodległości zostało uświetnione uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klas IIIb, IIIa oraz IIa pod opieką p. Anety Piwnicy.
Gimnazjaliści w hołdzie Ojcu Świętemu
AktualnościW każdą pierwszą sobotę miesiąca młodzież gimnazjalna pod opieką p. Marty Ryniewicz przewodniczy czuwaniom poświęconym patronowi gimnazjum - Ojcu Świętemu, które odbywają się w Kościele Parafialnym w Tuszowie Narodowym w godzinach od 20:00 do 21:00. Następnie odprawiana jest Msza św., którą kończy uroczyste przejście pod pomnik Papieża, gdzie wspólnota parafialna modli się o beatyfikację Jana Pawła II. Czuwanie kończy się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
04.11.2009r. Teatrzyk profilaktyczny „ Profesor Metamorfoza”.
AktualnościUczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Przedstawienie było współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuszowie Narodowym. Spektakl poruszał problem przemocy i agresji. Bohaterką przedstawienia była Agnieszka - młoda dziewczyna, która straciła rodziców w wypadku samochodowym. Wskutek tego tragicznego wydarzenia, zbuntowała się, a jej receptą na rozpacz stało się aroganckie i agresywne zachowanie. Historia miała szczęśliwe zakończenie, ponieważ tytułowa bohaterka przestała być niegrzeczna wobec babci i postanowiła się uczyć, by poprawić swoje stopnie.

GALERIA

16.10.09r. Dzień Patrona
AktualnościUroczystość rozpoczęła się Mszą św. w miejscowym kościele. Po jej zakończeniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem zaprezentowali krótki program artystyczny zadedykowany Janowi Pawłowi II. Następnie delegacje klas oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty i zapalili znicze pod figurą Ojca Świętego znajdującą się na terenie naszej szkoły. Uwieńczeniem uroczystości był montaż słowno- muzyczny pt. "Jan Paweł II - Papież Wolności" w wykonaniu uczniów gimnazjum przygotowanych przez p. Martę Ryniewicz.

GALERIA

14.10.2009r. Dzień Edukacji Narodowej
AktualnościUczniowie z Młodzieżowej Rady Gimnazjum pod kierunkiem p. Wioletty Zając przygotowali dla nauczycieli wspaniałą część artystyczną, w której scharakteryzowali zawód nauczyciela na przestrzeni dziejów naszej ojczyzny. W związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej podkreślili trudne warunki, w jakich żyli i pracowali nauczyciele podczas okupacji. Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i podziękowała za ich pracę.

GALERIA

13.10.2009r. Program FENIKS
AktualnościW ramach uczestnictwa w Programie Feniks, dnia 13 października 10 uczniów z opiekunem uczestniczyło w zajęciach na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie wysłuchali wykładu dr hab. prof. Piotra Gronkowskiego na temat "Astronomia w pigułce od Układu Słonecznego do Galaktyk". Następnie pod opieką dr Wioletty Paśko w zespołach dwu osobowych wykonywali ćwiczenia z optyki na I pracowni fizycznej. Dokonywali szeregu pomiarów i obserwacji na podstawie, których opracowali sprawozdania i przesłali je do opiekuna pracowni. Teraz przed nimi następne zadanie, wykonane projektu naukowego na konkurs projektów.
07.10.2009r. Dzień Chłopaka w naszej szkole
AktualnościUczennice z Młodzieżowej Rady Gimnazjum w związku ze świętem męskiej części społeczności uczniowskiej przygotowały montaż "Pidżama Party", w którym przedstawiły cechy idealnego mężczyzny. Posługując się ironią, scharakteryzowały swoich kolegów, zwracając uwagę na ich zalety i wady. Dziewczęta ze wszystkich klas pamiętały o święcie kolegów i ofiarowały im drobne upominki, życząc sukcesów w nauce i życiu osobistym. Zabawnymi upominkami zostali obdarowani nauczyciele wychowania fizycznego, muzyki
i informatyki.
30.09.2009r. Udział w teatrzyku pt.”Balladyna”
AktualnościUczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w przedstawieniu pt. "Balladyna" według utworu Juliusza Słowackiego zaprezentowanym przez aktorów z Teatru w Białymstoku. Spektakl pouczał jak należy zachowywać się w stosunku do dorosłych, jakich zasad należy przestrzegać w życiu, aby być pełnowartościowymi i użytecznymi społecznie ludźmi.
19.09.2009 r. „I co dalej gimnazjalisto?”
AktualnościDnia 19 września 2009 roku odbyły się warsztaty związane z realizacją projektu "I co dalej gimnazjalisto?". W czasie warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są ich słabe i mocne strony oraz w jaki sposób budować własną ścieżkę kształcenia. Uczniowie biorący udział w projekcie spotkali się z psychologiem oraz doradcą zawodowym, a także odwiedzili Wyższą Szkołę Gospodarki i Zarządzania w Mielcu. W ramach warsztatów mają być zorganizowane w szkołach akcje promujące zdobywanie wykształcenia oraz konkursy plastyczne zachęcające do dalszej edukacji.
09.09.2009r. Apel z okazji 20 rocznicy powstania rządu Tadeusza Mazowieckiego
AktualnościUczniowie klasy II b przygotowali informacje na temat 20. rocznicy powstania pierwszego demokratycznego rządu po "obradach Okrągłego Stołu" pod kierownictwem Tadeusza Mazowieckiego. Młodzież przedstawiła fakty dotyczące tego wydarzenia przez radiolę.
Strona 28 z 29 << < 25 26 27 28 29 >
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym