Strona Główna
Listopad 01 2014 05:26:46   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2014/2015
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
Osiągnięcia uczniów
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Renata Hyjek
Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Dziecko w sieci

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

IV Edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy Mojej Ojczyzny"
       Dnia 22 października uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział IV Edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy Mojej Ojczyzny"w Mielcu, organizowanego przez PTG "Sokół 1893". Celem konkursu było   inspirowanie, wspieranie i rozwijanie młodych talentów literackich i muzycznych. W konkursie wzięli udział: Magdalena Juwa z kl. III a, Katarzyna Konefał z kl. II Ia, Daniel Nowak z kl. I a, Justyna Czekaj z kl. I Ic, Anna Ciemięga z kl. II c oraz Kinga Krempa z kl. IIc. Wymienieni uczniowie swoimi uzdolnieniami poprzez recytację i śpiew promowali naszą szkołę. Rywalizacja była ogromna i na bardzo wysokim poziomie. Z gimnazjów powiatu mieleckiego zgłosiło się na konkurs ponad pięćdziesięciu uczestników. Poszczęściło się Danielowi Nowakowi, który za swój występ otrzymał nagrodę Prezesa PTO "Sokół 1893". Dyplom wręczył Danielowi Pan Andrzej Chrabąszcz Starosta Powiatu Mieleckiego.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie Marta Ryniewicz i Barbara Ćwięka.

16. 10. 2014 r. Rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
       Kolejną , bo już 36 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczniowie gimnazjum obchodzili bardzo uroczyście. Dzień ten połączony był ze ślubowaniem klas pierwszych na sztandar szkoły. Pani dyrektor Stanisława Kardyś podkreśliła jak bardzo wielkie znaczenie mają symbole  i z  jaką godnością  należy je szanować. Następnie młodzież w swoim wystąpieniu słowno - muzycznym uczciła swego Wielkiego Patrona Jana Pawła II przypominając społeczności szkolnej przede wszystkim o  pamiętnej dacie 16 października 1978 r., jak również o nauczaniu i świętym życiu Papieża Polaka.

12.10. 2014 r. Dzień Papieski
12.10.2014r. przeżywaliśmy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „ Jan Paweł II Świętymi Bądźcie”. Dzień ten tradycyjnie uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II zaakcentowali piosenką i własnymi utworami poetyckimi napisanymi na konkurs szkolny z okazji kanonizacji Patrona. 
Słowa, które młodzież skierowała do wiernych w kościele parafialnym w Tuszowie Narodowym stały się okazją do wyrażenia wdzięczności za święte życie Papieża – Polaka oraz uświadomienie współczesnemu człowiekowi iż każdy jest powołany do świętości. 
Montaż słowno-muzyczny został przygotowany pod kierunkiem katechetki pani Marty Ryniewicz przez szkolne Koło JP2. Pomocą i wsparciem w przygotowaniu młodzieży służyły pani Zofia Skawra oraz pani Barbara Ćwięka.


23.09. 2014 r. Gimnazjada
       23 września 2014 roku odbył się finał powiatowy Gimnazjady w lekkiej atletyce. W zawodach tych wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki. W trudnych warunkach pogodowych nasi uczniowie dzielnie walczyli w swoich konkurencjach. Deszcz i zimno nie przeszkodziło nam trzykrotnie stanąć na podium. Dobrą passę rozpoczął Marek Radłowski zajmując pierwsze miejsce w skoku wzwyż ze znakomitym wynikiem 175 cm. Kolejny medal zdobyła Klaudia Czachor, która skokiem na wysokość  135 cm wywalczyła sobie drugie miejsce. Zakończeniem sportowych zmagań był finał w biegu na 100 m, w którym Jakub Kwapisz zwyciężył osiągając bardzo dobry czas 12.59 s.
Gorące podziękowania dla wszystkich uczniów za godne reprezentowanie nasze szkoły.
 
      1 października w finale wojewódzkim  w Rzeszowie uczniowie naszej szkoły również osiągnęli bardzo dobre wyniki. Klaudia Czachor zajęła VII miejsce w skoku wzwyż, Marek Radłowski VI miejsce też w skoku wzwyż, a Jakub Kwapisz IX  w biegu na 100 metrów.
      Serdeczne dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy osiągnięcia tak znakomitych wyników. 
 

05.09.2014 r. OGŁOSZENIE Nabór do projektu "Droga do sukcesu"
                           Stowarzyszenie Oświatowo – Wychowawcze „OJCOWIZNA” w Tuszowie Narodowym
oraz
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym 
ogłaszają
w okresie 5  - 15 września 2014 r.
nabór
 uczniów klas II -III do projektu
pn. „Droga do sukcesu”
realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.
Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Szczegółowych informacji udziela Biuro projektu – tel. 17 774 37 35
Sekretariat szkoły - tel. 17 774 47 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Współpracy
 Szanowni Państwo!

      Często narzekamy na szkołę. Zadajemy sobie pytanie co powinno się zmienić, żeby "Nasza Szkoła" naprawdę była nasza? Co należy zrobić, aby uczniowie i rodzicie zechcieli aktywnie zaangażować się w życie szkoły, mieli poczucie tego, że mają wpływ na to co się w niej dzieje i dobrze się w niej czuli. Właśnie po to, byśmy potrafili odpowiedzieć na to pytanie nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły." Celem projektu jest wzmocnienie współpracy między wszystkimi, którzy tworzą społeczność szkolną. Spróbujmy stworzyć razem szkołę nowoczesną, demokratyczną, a przede wszystkim taką, która będzie źródłem sukcesów, satysfakcji i zadowolenia dla rodziców i ich dzieci - uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli.

SZKOŁA WSPÓŁPRACY:

1.    Szkoła Współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy.
2.    Szkoła Współpracy oznacza także to, że na co dzień rodzice i uczniowie mają wpływ na to, jak pracuje, wygląda, funkcjonuje szkoła i jakie zasady w niej obowiązują.

W ramach projektu „ Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”, w którym uczestniczy nasza szkoła, zapraszamy Wszystkich Rodziców, Opiekunów do wzięcia udziału w organizowanej Debacie na temat: „Współpraca w naszej szkole”.
Debaty odbędą się w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym 11 .09. 2014r.
  •    dla uczniów  - 10.30
  •    dla rodziców - 16.00
  •    dla nauczycieli – 16.00
Orientacyjny czas trwania debaty: 1h 30 minut
Temat debaty: Co powinno się zmienić, aby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w „Naszej szkole”?

Scenariusz Debaty
Celem debaty będzie przede wszystkim znalezienie odpowiedzi na następujące pytania:
1.    Jaka jest nasza szkoła – co w niej cenimy, co nam przeszkadza, jak się w niej czujemy ?
2.     Jak wygląda współpraca w naszej szkole – tzn. jak przedstawiają się relacje między trzema grupami: uczniów, rodziców, nauczycieli ?
3.    W jakim stopniu czujemy się współodpowiedzialni za naszą szkołę, tzn.: czy mamy jakikolwiek wpływ na jej wygląd zewnętrzny, wyniki nauczania, zajęcia dodatkowe, bezpieczeństwo, imprezy i działania okazjonalne, stronę internetową, wizerunek, aktywność w środowisku lokalnym, itp. ?
4.    Jak możemy współdziałać, angażować się w życie szkoły, jakich efektów w związku z tym – oczekujemy?
5.    Co możemy i chcielibyśmy zmienić w naszej szkole – działając wspólnie? Inaczej co nas w szkole np.: irytuje, przeszkadza, drażni …
6.    Co należałoby w pierwszej kolejności zmienić, poprawić, itp.?
 Debata
1.    Praca w czterech grupach – grupy udzielają odpowiedzi na w/w pytania
2.    Prezentowanie wyników prac grup.
3.    Dyskusja, wymiana konstruktywnych poglądów, opinii, wspólne refleksje
4.    Zebranie konkretnych pomysłów/informacji od uczestników debaty, wspólna ich analiza i obiektywna ocena …
5.    PODSUMOWANIE – sporządzenie notatki z przebiegu debaty, a w niej wnioski, uwagi i rekomendacje

      Masz pomysł na polepszenie działania naszej szkoły …???
Nie siedź w domu, przyjdź, podziel się swoim pomysłem z innymi może razem wprowadzimy go w życie dla dobra nas Wszystkich !

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Narodowe Czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza

      Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym włączyło się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, której inicjatorem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W dniu 5.09.2014r. uczniów zjednoczył głęboki patriotyzm podczas czytania fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Niezwykłemu wydarzeniu towarzyszyła okolicznościowa oprawa w postaci wystawy dorobku literackiego pisarza i prezentacja multimedialna. W czytanie fragmentów ”Trylogii” włączyli się pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, pani Renata Paterak Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy. Wspólne czytanie przepojonych duchem polskości i głębokiego patriotyzmu fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza było wspaniałą okazją pobudzenia historycznej wyobraźni uczniów.


01. 09. 2014 r. Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

     1 września 2014 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015. Młodzież gimnazjalna wraz z nauczycielami uczestniczyła we  Mszy św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Po mszy wszyscy udali się do budynku gimnazjum na dalszą część uroczystości. W inauguracji nowego roku szkolnego uczestniczyli Pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy oraz Pani Sekretarz Renata Paterak. Stanisława Kardyś – dyrektor szkoły powitała wszystkich zgromadzonych. W  szczególnie ciepłych słowach zwróciła się do uczniów , życząc im sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wybranego celu. Następnie glos zabrał Pan  Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, który w równie ciepłych słowach zwrócił się do nauczycieli, rodziców i uczniów, życząc zebranym owocnego roku szkolnego.  
Po wystąpieniu Pani Dyrektor i Pana Wójta uczniowie klasy II b   pod opieką Grażyny Kusek przedstawili montaż słowno – muzyczny pod hasłem „ Był taki wrzesień 1939, jest taki wrzesień 2014.” Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami klas.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

      Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym serdecznie zaprasza uczniów i rodziców na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2014/2015 w dniu 01. 09. 2014 r.
  • godz. 900- Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. MBWW w Tuszowie Narodowym.
  • spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas.
                       
    Dojazdy autobusów na 01. 09. 2014 r.


805- Grochowe (Chruściele), Grochowe (Trześń),    Dębiaki,   
    Sarnów,       Czajkowa- Piachy, Czajkowa (szkoła), Pluty,
    Józefów, Jaślany, Tuszów Narodowy.

815-  Młodochów,  Borki Nizińskie, Babicha, Tuszów Mały,
Tuszów Narodowy.


815-Ławnica (Kapliczka), Ławnica (Szkoła), Malinie (Szkoła),
      Malinie (Skrzypek), Malinie (Frankówka), Tuszów Narodowy.

UWAGA!!! Uczniowie mieszkający w dzielnicy „Antońka”- odjazd z przystanku Ławnica (Kapliczka)

830- Grochowe I (Szkoła), Tuszów Narodowy.         

Zakończenie roku szkolnego
       W piątek 27 czerwca br. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny dla klas pierwszych i drugich. Zakończenie roku rozpoczęło się od mszy świętej, następnie wszyscy uczestnicy udali  się do szkoły.
W obecności zaproszonych gości, Dyrektor szkoły podsumowała cały rok pracy.
W mijającym roku szkolnym możemy być dumni z naszych Uczniów. Wielu z nich osiągnęło dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz liczne sukcesy w zawodach sportowych. Najlepsi uczniowie z klas pierwszych i drugich oraz wszyscy, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia. Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez  uczniów klasy II c pod kierunkiem Pani Katarzyny Ilasz i Pani Anety Dudek.
Przed nami dwumiesięczne wakacje i na ten czas życzymy Wszystkim:
•    słonecznej aury
•    aktywnego wypoczynku
•    czasu na upragnioną lekturę spoza kanonu szkoły
•    pięknych wakacyjnych przeżyć


26.06.2014 r. Kiermasz podręczników
      Jak co roku  w naszej szkole został zorganizowany kiermasz podręczników. Zaangażowali się w to uczniowie klas trzecich: Paulina Dulik, Sabina Skowron, Adrian Kozioł, Angelika Furdyna. Uczniowie mogli sprzedać i kupić podręczniki na przyszły rok.Kiermasz zostanie zorganizowany powtórnie we wrześniu 2014 r. Koordynatorem akcji jest pani Zofia Skwara.

Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym