Strona Główna
Październik 09 2015 22:02:36   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2015/2016
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
Osiągnięcia uczniów
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Renata Hyjek
Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

Podręczniki dla klas I
Podręczniki 2015/2016 – informacja dla Rodziców i Uczniów

      Informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy I gimnazjum będą korzystali z darmowych podręczników i ćwiczeń wypożyczonych z biblioteki szkolnej. Wykaz podręczników został wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły oraz znajduje się na naszej szkolnej stronie internetowej w zakładce „Dokumenty”. Nie dotyczy to podręczników
 i ćwiczeń do religii.    

      Dodatkowa informacja znajduje się na ulotce przesłanej przez MEN - w formacie pdf.
Do pobrania TUTAJ30.09.2015 r. Gimnzjada
       30.09.2015r w Rzeszowie odbył się finał wojewódzkiej gimnazjady w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowała troje uczniów. Paweł Dulik w biegu na dystansie 1000 m zajął trzecie miejsce potwierdzając tym samym że jest liczącym się zawodnikiem w naszym województwie a w przyszłości też i w kraju.
Klaudia Czachor zajęła bardzo dobre V miejsce skacząc 135 cm.  Aurelia Barszcz w biegu na 600 m uplasowała się w drugiej dziesiątce.
      Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy życząc dalszych sukcesów sportowych.

23.09.2015 r. Mistrzostwa lekkoatletyczne
       Dnia 23.09.2015 r. na stadionie „Gryf” w Mielcu odbył się finał Powiatu Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowała liczna  ekipa gimnazjalistów. Nasi uczniowie czterokrotnie stawali na podium podczas zawodów. Pierwszy medal wywalczyła Klaudia Czachor, która  skacząc wzwyż na wysokość 140 cm zdobyła pierwsze miejsce . W biegu na 1000 m Paweł Dulik nie pozostawił wątpliwości kto jest mistrzem na tym dystansie i deklasując rywali zdobył złoty medal. W biegu na dystansie 600 m Paulina Patuszyńska zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. Miłą niespodziankę sprawiła Magdalena Domagała pchając kule na odległość 9 metrów zdobyła brązowy medal.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i za sportową walkę do końca.

17.09.2015 r. Rocznica agresji ZSRR na Polskę
       W czwartek 17 września audycją przez szkolny radiowęzeł została przypomniana tragiczna karta historii naszej Ojczyzny. W nocy z 16 na 17 września 1939 roku wojsko radzieckie zaatakowało walczącą Polskę z Niemcami od wschodu. Uczniowie przypomnieli te smutne wydarzenia i ich konsekwencje; obozy dla jeńców w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie i tragiczny los oficerów zabijanych strzałem w tył głowy. Przypomniano smutne losy ludności cywilnej, która na nieludzkiej ziemi musiała szukać szans na przeżycie. Dlatego 17 września jest obchodzony jako Dzień Sybiraka. Uczniom w tej audycji pomagała nauczycielka historii Renata Lasek.

11.09.2015 r. Wycieczka patriotyczna
       11 września 2015 51 uczniów klas trzecich naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce, której celem było pokazanie okrucieństwa niemieckich obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej.
Takim miejscem, które „ woła” do potomnych o pokój jest obóz Auschwitz- Birkenau, gdzie zginęło kilka milionów ludzi; mężczyzn, kobiet i dzieci wielu narodowości. Młodzież w skupieniu zwiedziła murowane bloki w Oświęcimiu, następnie wzdłuż torów kolejowych przeszła drogą śmierci w Brzezince. Zapalono symboliczny znicz pamięci przy ścianie śmieci w Auschwitz. Następnie uczniowie zwiedzili opactwa benedyktynów w Tyńcu. To miejsce emanuję spokojem i zadumą. Kolejnym punktem wycieczki był spacer ulicami Krakowa, miasta, które ma tysiące ciekawych miejsc do obejrzenia. Opiekę sprawowali nauczyciele Renata Lasek, Zofia Skwara, Joanna Barszcz i Stanisław Pelic. Była to wycieczka, na którą uczniowie klas III zawsze udają się na początku roku szkolnego.

Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa
       Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym7 września 2015r. po raz kolejny wzięło udział w „Narodowym Czytaniu”. W tym roku, w murach naszej szkoły, rozbrzmiewały frazy z  „Lalki” Bolesława Prusa (czyli  Aleksandra Głowackiego). Swoją obecnością zaszczycili uczniów i czynnie przyłączyli się do projektu przedstawiciele samorządu lokalnego w osobie pana Andrzeja Głaza, wójta Gminy Tuszów Narodowy i pani Renaty  Paterak, sekretarz  Gminy Tuszów Narodowy. Uczniowie z klasy II a, Grzegorz  Ulrych i Michał Bielecki opracowali prezentację multimedialną, która poprzedzała uroczyste czytanie fragmentów utworu wybitnego pisarza epoki pozytywizmu. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała przede wszystkim wykładu  pani Renaty Paterak, dotyczącego biografii B. Prusa i genezy  dzieła włącznie z tytułem.

Rozpoczęcie roku szkolnego
       Zgodnie z tradycją, gimnazjum  zainaugurowało nowy rok szkolny uroczystą mszą św. odprawioną w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Kolejnym punktem programu było uroczyste odśpiewanie hymnu , wystąpienie pani Stanisławy Kardyś,  dyrektor szkoły i pana Andrzeja Głaza, wójta Gminy Tuszów Narodowy. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna nawiązująca do 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej i patriotycznej postawy Polaków w owym czasie. W drugiej części akademii uczniowie zaprezentowali,  w sposób humorystyczny, pierwszy dzień w szkole po wakacjach. Montaż został przygotowany  pod kierunkiem pani Barbary Ćwięki i pani Marty Ryniewicz.

Wypożyczanie podręczników
      Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym informuje, że rodzice uczniów klas pierwszych mogą wypożyczać podręczniki zgodnie z Regulaminem w dniach:
28.08. w godzinach 9.00 - 13.00
31.08. w godzinach 9.00 - 13.00.
W pozostałych dniach w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
21.08.2015 r. Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych gimnazjum
      Uprzejmie informujemy, że wszyscy uczniowie klas pierwszych mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, określonych w ramowych planach nauczania. Podręczniki będą wypożyczane uczniom zgodnie z regulaminem wypożyczania, z którym zapoznać się można na stronie szkoły w zakładce dokumenty oraz w sekretariacie szkoły i w szkolnej bibliotece.
Podręczniki będą wypożyczane uczniom, gdy rodzice pisemnie potwierdzą, że zapoznali się z Regulaminem.


21.08.2015 r. Informacja dla rodziców
      Rodzice chętni do objęcia dożywianiem swoich dzieci refundowanym przez GOPS w proszeni są o składanie wniosków do GOPS w Tuszowie Narodowym wraz z odpowiednimi dokumentami. Osobom uprawnionym do nieodpłatnego korzystania z posiłków dochód na jedną osobę  w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 684 zł, a od 01.10,2015r. kwoty 771 zł.

Bezpieczne wakacje
 Bezpieczne wakacje
UWAGA UCZNIOWIE i RODZICE!
Wakacje to czas wypoczynku, wyjazdów. Pamiętajmy jednak, że najbardziej udane wakacje to przede wszystkim bezpieczne wakacje. Słońce, zabawa, nowi znajomi to wszystko sprzyja wypoczynkowi. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie, szczególnie nad wodą. Każdego roku po wakacjach dowiadujemy się z mediów o zatrważającej liczbie utonięć. Dlatego też prosimy o zapoznanie się z listem Ministra Edukacji Narodowej, p. Joanny Kluzik- Rostkowskiej, dotyczącym bezpiecznego spędzania wypoczynku wakacyjnego. List znajduje się w załączniku poniżej. List Ministra Edukacji Narodowej
W związku z tym prosimy o obejrzenie filmu przygotowującego do bezpiecznego spędzania wakacji pt. ,,Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych” przygotowanego przez instruktorów z Grupy specjalnej Płetwonurków RP. Film dostępny jest pod adresem : https://vimeo.com/130853793 .
http://bezpiecznewakacje.pl/?option=com_content&view=article&id=66&Itemid=69


Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym