Strona Główna
Marzec 26 2017 07:19:31   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 19
Najnowszy Użytkownik: Aneta Dudek
Dobra Szkoła
O reformie
Cyfrowobezpieczni

Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

Informacja
    W związku z przerażającą "CYBERPRZEMOCĄ"  w Internecie zagrażającą zdrowiu lub życiu serdecznie zapraszam Państwa Rodziców na spotkanie informacyjne ze specjalistą ds. Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością.
    Spotkanie odbędzie się w dniu 27 marca o godz. 17.00.
                                                               
                                                                                 Dyrektor Stanisława Kardyś

Informacje na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie można znleźć na stronach:
https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/cyberbezpieczenstwo-w-szkolach-list-minister-edukacji-narodowej.html
www.dyżurnet.pl
www.ore.edu.pl
www.akademia.nask.pl
www.kursor.edukator.pl
 www.saferinternet.pl
 www.plikifolder.pl
23.02.2017 r. „ZAWSZE WIERNI”
       23 lutego 2017 roku Julia Maziarz i Jakub Ciemięga z klasy IIb wzięli udział w II edycji eliminacji powiatowych Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ ZAWSZE WIERNI” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Mieleckiego. Turniej upamiętniał Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i stanowi hołd dla wiernych ideom wolności i umiłowania Ojczyzny.

9.02.2017 r. Półfinał powiatowy w piłce ręcznej
       W czwartek tj.9.02.2017 reprezentacja naszej szkoły brała udział w  półfinale powiatowy w piłce ręcznej chłopców.Po bardzo emocjonujących spotkaniach nasi chłopcy wywalczyli II miejsce ustępując jedynie gimnazjum z Przecławia.
Gratulacje dla całej drużyny i podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Wyniki:
Gim. Tuszów - Gim. Mielec nr. 4    7 : 7
Gim. Tuszów - Gim. Przecław       4 : 8
Gim. Tuszów - Gim. Padew          5 : 3
Gim. Przecław - Gim Padew        10 : 5
Gim. Padew  -  Gim nr 4 Mielec    10 : 8
Gim Przecław - Gim nr 4 Mielec     6 : 1
 
Kolejność:
 
 1. Gim Przecław 6 24 : 10 awans do finału
 2. Gim Tuszów   3 16 : 18
 3. Gim Padew    2  18 : 23
 4. Gim Mielec nr 4  16 : 23


Dzień Babci i Dziadka z „Tuszowską Ścieżką”
      Zgodnie z tradycją, w pierwszą niedzielę lutego br., uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w programie artystycznym poświęconym wszystkim Seniorom z  Tuszowa  Narodowego. Gimnazjaliści zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, skecz przygotowany przez członków szkolnego kabaretu oraz układ taneczny oparty na popularnych przebojach muzycznych. Na koniec spotkania wszyscy wykonawcy złożyli  Seniorom tradycyjne życzenia i odśpiewali „ Sto lat” przy akompaniamencie orkiestry z gimnazjum. Opieką nad uczniami zajmowały się panie Zofia Skwara, Marta Ryniewicz i Barbara Ćwięka – Występek.

XXIV Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych „Hej! Kolęda, Kolęda”
       Dnia 12 stycznia 2017 grupa jasełkowa z naszego gimnazjum pod opieką Pani Marty Ryniewicz wzięła udział w kolejnym Przeglądzie Zespołów Jasełkowych w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem. Przedstawienie jasełkowe pt. „Śpieszmy do Betlejem” z dozą humoru, bardzo podobało się zgromadzonej widowni ze szkół podstawowych z terenu gminy. Za pomysłowe kreacje aktorskie nagrody indywidualne zdobyli: Julia Maziarz, Aleksandra Barszcz, Łukasz Piekarski. Cała grupa jasełkowa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł.
Wszystkim występującym należą się brawa i uznanie za znamienity kunszt aktorski. 

21.12.2016 r. Spotkanie opłatkowe
       Zgodnie z tradycją, przed Świętami Bożego Narodzenia dnia 21 grudnia 2016 r. ,
w przemiłej przedświątecznej atmosferze, odbył się opłatek szkolny dla całej społeczności gimnazjum. To wyjątkowe spotkanie uświetnili goście specjalni: pan Andrzej Głaz-Wójt Gminy Tuszów Narodowy, pani Renata Paterak - Sekretarz Gminy, pan Waldemar Maziarz - Przewodniczący Rady Gminy, radny -pan Aleksander Rzeźnik, oraz sołtys wsi Tuszów Narodowy pan Józef Świerczek.
Po odczytaniu fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza o  Narodzeniu Pańskim, pan Wójt i pani Dyrektor złożyli wszystkim pełne ciepła i serdeczności życzenia świąteczne i noworoczne, a w symbolicznym geście przełamali opłatek.
W świąteczny nastrój i tradycję Bożego Narodzenia wprowadziły uczestników nie tylko kolędy i pastorałki, ale przede wszystkim Jasełka Bożonarodzeniowe –„Śpieszmy do Betlejem”  w  wykonaniu młodzieży gimnazjalnej  pod kierunkiem pani Marty Ryniewicz we współpracy z paniami: Barbarą Ćwięką – Występek, Natalią Krawiec, Zofią Skwarą. Po skończonej uroczystości wszyscy goście, nauczyciele gimnazjum, jak również nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole.


14.12.2016 r. Rejonowy Konkurs Poezji Religijnej
       14 grudnia odbył się finał Rejonowego Konkursu Poezji Religijnej w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem. Uczestnikami tego konkursu byli finaliści klas IV – VI i gimnazjum z eliminacji gminnych. W konkursie wzięli udział  uczniowie z pięciu gmin powiatu mieleckiego.  Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacja i poezja śpiewana. Komisja konkursowa wysłuchała 34 recytacji i 24 poezji śpiewanej.   Z naszego gimnazjum nagrody i wyróżnienia otrzymali:  
Jakub Ciemięga kl. II b –  recytacja (nagroda), Dagmara Głaz kl. IIIb – poezja śpiewana (nagroda), Iwana Hasek  kl. III b – poezja śpiewana ( wyróżnienie), Julia Maziarz kl. II b – poezja śpiewana (wyróżnienie) Anna Czekaj kl. Ib – poezja śpiewana (nagroda).
Gratulujemy odniesionego sukcesu!


Cyfrowobezpieczni
       Nasza szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. W ramach tego projektu podejmowane są działania mające na celu wdrożenie młodzieży do bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych. Dzień 29 listopada był Szkolnym Dniem Bezpieczeństwa Cyfrowego. Edukator, pan Marian Switek spotkał się z młodzieżą oraz nauczycielami w szkolnej auli i w ciekawy sposób przedstawił  zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz podstawowe  zasady bezpieczeństwa. Następnie edukator przeprowadził zajęcia warsztatowe w trzech wybranych klasach. Przeprowadzone zostało również szkolenie dla nauczycieli.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie cyfrowobezpieczni.pl


Mikołajki
       W dniu 8 grudnia 2016 roku naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Uczniowie jak i nauczyciele byli bardzo grzeczni przez cały rok, dlatego Mikołaj przyniósł każdemu z nich prezent w postaci kuponu. Bony zawierały zabawne treści, tj. kupon na darmową kartkówkę z fizyki, czy spacer wokół szkoły. Mamy nadzieję, że każdy tak jak my w zabawny sposób świętował Mikołajki.


Zajęcia sportowe w ramach programu „Klub”
       W ramach programu „Klub” zostały przeprowadzone zajęcia sportowe pozalekcyjne z piłki nożnej oraz lekkoatletyki.
      Zajęcia odbywały się na terenie Gminy Tuszów Narodowy ( sala gimnastyczna, boisko przyszkolne i na  Orliku w Jaślanach). Łącznie zajęciami  sportowymi zostało objętych 30 chłopców i 21 dziewcząt.
      Podczas zajęć piłki nożnej doskonalono zdolności motoryczne ( koordynacyjne zdolności motoryczne - ćw na drabince koordynacyjnej, ćw. koordynacyjne z piłkami w formie zabaw, wyścigów rzędów, szybkość - bieg na dystansie 5, 10, 15 metrów z różnych pozycji wyjściowych.   Wytrzymałość - interwały, test Coopera, bieg ciągły, gibkość- stretching. skoczność - skoki w dal z miejsca, wieloskoki, przeskoki przez przeszkody ).
      Najwięcej godzin  zostało przeznaczonych na  doskonalenie elementów techniczno - taktycznych
( uderzenia, przyjęcia, prowadzenia, drybling, zwody, gra ciałem, odbieranie piłki, technik gry bramkarza, wrzuty z linii bocznej, gra w ataku indywidualna i zespołowa, gra w obronie indywidualna i zespołowa).
      Podczas treningów wprowadzano gry zespołowe ( uproszczone, małe gry, fragmentów gry, grę szkolną, grę właściwą) w celu doskonalenia nauczanych elementów techniczno – taktycznych w formie rywalizacji.
      W ramach zajęć lekkoatletycznych doskonalono umiejętności w zakresie biegów krótkich, średnich
i długich, skoku wzwyż, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i rzutu oszczepem. Podejmowano działania mające na celu kształtowanie cech motorycznych tj: szybkość, skoczność, wytrzymałość, moc oraz koordynację ruchową.
      Program "Klub" jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Gminy Tuszów Narodowy.
Głośne czytanie „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz
       24 listopada uczniowie klas III a , II a i I b wraz z nauczycielami wzięli udział w  głośnym czytaniu fragmentów Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytanie zostało poprzedzone przedstawieniem uczniom korzyści z czytania książek oraz wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży. Uczniowie zwiedzili wystawę nowości  wydawniczych w bibliotece szkolnej.


Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym