Strona Główna
Grudzień 01 2015 17:24:57   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2015/2016
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Renata Hyjek
Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego
                                                                                          Tuszów Narodowy 26.11.2015 r.Zaproszenie na Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego
w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców


         W dniu 6 grudnia 2015 roku o godzinie 13.00 w Sali Gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym odbędą się Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany będzie  w następujących kategoriach wiekowych:
            
 • kategoria do 12 lat chłopcy         
 • kategoria 13 – 15 lat chłopcy      
 • kategoria 16 – 18 lat chłopcy  
 • kategoria powyżej 18 lat mężczyzn         
 • kategoria kobiet         
                           
Organizatorzy turnieju:
 •   Starostwo Powiatowe w Mielcu,
 •   Uczniowski Klub Sportowy „ SOKÓŁ” przy Publicznym Gimnazjum
             w Tuszowie Narodowym,
 •  Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym,
 • Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym,
 •  ZG Ludowe Zespoły Sportowe w Tuszowie Narodowym.

Uczestnictwo:

    W turnieju mogą brać udział mieszkańcy Powiatu Mieleckiego.
Wszystkich zawodników obowiązuje zmienione obuwie sportowe o jasnej podeszwie. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie.

System rozgrywek

   Turniej zostanie  rozegrany systemem  „ do dwóch przegranych spotkań”, lub systemem „każdy
z każdym”. Spotkania rozgrywane zgodnie z przepisami PZTS. W przypadku dużej liczby uczestników
w poszczególnej kategorii wiekowej I runda rozegrana zostanie systemem pucharowym.

Nagrody i wyróżnienia

     Zdobywcy  miejsc I – III otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu w ramach dotacji ze środków publicznych na realizację programu „Mikołajkowe Mistrzostwa w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców” oraz Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.

17.11.2015 r. Wróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym
      Uczennice kl. II a Magdalena Bernat i Justyna Stan odebrały wyróżnienia za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Inspiracje są Wśród Nas – III edycja”, w Gminnym Ośrodku Kultury
w Padwi Narodowej. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się podczas otwarcia wernisażu.

12.11.2015 r. Święto Niepodległości
       Społeczność gminna obchodziła kolejną 97. rocznicę Święta Niepodległości. Uczniowie z klas I-III przygotowali montaż słowno-muzyczny, którego autorką była Katarzyna Chruściel  z kl. III a. Akompaniament przygotowali Aleksandra Barszcz kl. I, Amalia Drzymała kl. Ia, Julia Maziarz kl. Ib, Iwona Hasek kl. IIb, Jakub Ciemięga kl. Ib, Maksymilian Głaz z kl. IIIb. Partie solowe-chóru, nagrodzone aplauzem, wykonali Iwona Hasek, Julia Maziarz i Jakub Ciemięga. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom także w zakresie recytacji. Tegoroczne Święto Niepodległości było przygotowane w sposób profesjonalny. Za przygotowanie dziękujemy opiekunom pani Zofii Skwarze, pani Barbarze  Ćwięka- Występek, a przede wszystkim rodzicom, którzy mają wspaniałe, utalentowane dzieci.


06.11.2015 r. SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY – „SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII”
       Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum zmierzyli się z polską ortografią. Trzydziestu pięciu śmiałków przystąpiło do rozwiązywania testu sprawdzającego znajomość ortografii i interpunkcji. Zwyciężczyni konkursu, którą w tym roku okazała się Weronika Wieczerzak, uczennica klasy II c , otrzymała  tytuł  „Szkolny Mistrz Ortografii”. Diana Graniczka, uczennica klasy III a, zajęła II miejsce. Kolejne, III miejsce, zajęła  Joanna Chruściel, uczennica klasy II a.
Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu  niełatwej polskiej ortografii.Spotkanie z rodzicami


Informujemy, że 5 listopada o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.
Serdecznie zapraszamy.


21.10.2015 r. Mistrzostwa Województwa w indywidualnych biegach przełajowych
       21 października 2015 roku po raz kolejny na obiektach Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej gościli najlepsi biegacze przełajowi w województwie podkarpackim. W 12 biegach rozgrywanych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady rywalizowało ok. 1000 biegaczy z 25 powiatów naszego województwa.
Z naszego gimnazjum wystartował dwóch uczniów: Aurelia Barszcz i Paweł Dulik. Paweł Dulik zajął bardzo wysokie trzecie miejsce, Aurelia Barszcz zajęła 20 lokatę.
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
 
16,17,18 października PLENER MALARSKI
       Uczennice z klasy IIa pod opieką Barbary Ćwięki- Występek  tj. Magdalena Bernat i Justyna Stan wzięły udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym, który odbył się w Padwi Narodowej i zdobyły nagrodę w postaci warsztatów plenerowych. Nagrodzone udały się na trzydniowy wyjazd do  pensjonatu Agroturystyka „ Pod Kasztanem w  miejscowości Mymoń. W czasie pobytu zwiedzały Park Etnograficzny w Sanoku, Galerię Zdzisława Beksińskiego i wystawę sztuki ceramicznej. Efektem ich pracy w plenerze są piękne prace, które przeszły w ręce organizatora konkursu. Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie  się w listopadzie wraz otwarciem wystawy.


11.10.2015 r. XV Dzień Papieski
        W dniu 11 października br. w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym  XV Dzień Papieski  przebiegał pod hasłem „ Święty Jan Paweł II - Patron Rodziny” . Uczniowie gimnazjum   pod kierunkiem pani Marty Ryniewicz w swoim programie podkreślili, cytując Jana Pawła II, że dobrem wspólnym małżonków jest  miłość, wierność, i uczciwość małżeńska oraz trwałość związku – aż do śmierci. Z czasem przekłada się ono  na dobro rodziny, kraju. Dlatego też  wymaga popierania przez państwo i jego ustawodawstwo.Uczniowie w swym montażu słowno- muzycznym, prezentowali stanowisko Ojca Świętego – Papieża Polaka dotyczące rodziny, które kierował podczas pielgrzymek do rodaków w kraju i na świecie, twierdząc, że: „Od tego, jaka jest rodzina zależy naród, bo od tego zależy człowiek”.


9.10.2015 r. Ogólnopolskie Biegi Uliczne
       Uczniowie naszej szkoły na podium Ogólnopolskich Biegów Ulicznych.
W piątkowy wieczór na obiektach Mosir odbyły się tradycyjnie Ogólnopolskie Biegi Uliczne.To 21 edycja tej imprezy. Po raz pierwszy liczba uczestników zawodów przekroczyła tysiąc osób wśród których byli również uczniowie naszej szkoły,którzy mimo tak dużej rywalizacji osiągnęli znakomite wyniki. Paulina Patuszyńska i Paweł Dulik zajeli II miejsca w swoich biegach, natomiast pozostali  uplasowali się w pierwszej i drugiej dziesiątce. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i statuetki. Paulina i Paweł otrzymali plecaki, W punktacji drużynowej nasza szkoła zajęła bardzo dobre trzecie miejsce. Tradycyjnie pod koniec zawodów  przeprowadzono losowanie pośród osób które ukończyły bieg i tutaj szczęście uśmiechnęło się do Łukasza Świątka który wylosował słuchawki. Wszystkim uczniom którzy brali udział w zawodach mimo dość chłodnej pogody dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

30.09.2015 r. Gimnazjada
       30.09.2015r w Rzeszowie odbył się finał wojewódzkiej gimnazjady w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowała troje uczniów. Paweł Dulik w biegu na dystansie 1000 m zajął trzecie miejsce potwierdzając tym samym że jest liczącym się zawodnikiem w naszym województwie a w przyszłości też i w kraju.
Klaudia Czachor zajęła bardzo dobre V miejsce skacząc 135 cm.  Aurelia Barszcz w biegu na 600 m uplasowała się w drugiej dziesiątce.
      Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy życząc dalszych sukcesów sportowych.

23.09.2015 r. Mistrzostwa lekkoatletyczne
      Dnia 23.09.2015 r. na stadionie „Gryf” w Mielcu odbył się finał Powiatu Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowała liczna  ekipa gimnazjalistów. Nasi uczniowie czterokrotnie stawali na podium podczas zawodów. Pierwszy medal wywalczyła Klaudia Czachor, która  skacząc wzwyż na wysokość 140 cm zdobyła pierwsze miejsce . W biegu na 1000 m Paweł Dulik nie pozostawił wątpliwości kto jest mistrzem na tym dystansie i deklasując rywali zdobył złoty medal. W biegu na dystansie 600 m Paulina Patuszyńska zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. Miłą niespodziankę sprawiła Magdalena Domagała pchając kule na odległość 9 metrów zdobyła brązowy medal.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i za sportową walkę do końca.

Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym