Strona Główna
Listopad 28 2014 17:43:22   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2014/2015
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
Osiągnięcia uczniów
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Renata Hyjek
Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego w tenisie stołowym
 Tuszów Narodowy 24.11.2014 r.

Zaproszenie na Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego
w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

         W dniu 30.11.2014 roku o godzinie 1300 w Sali Gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym odbędą się Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany będzie  w następujących kategoriach wiekowych:
            
-    kategoria do 12 lat chłopcy         
-    kategoria 13 – 15 lat chłopcy      
-    kategoria 16 – 18 lat chłopcy  
-    kategoria powyżej 18 lat mężczyzn         
-    kategoria kobiet         
                           
Organizatorzy turnieju:
o    Starostwo Powiatowe w Mielcu,
o    Uczniowski Klub Sportowy „ SOKÓŁ” przy Publicznym Gimnazjum
     w Tuszowie Narodowym,
o    Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym,
o    Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym,
o    ZG Ludowe Zespoły Sportowe w Tuszowie Narodowym.

Uczestnictwo:
W turnieju mogą brać udział mieszkańcy Powiatu Mieleckiego.
Wszystkich zawodników obowiązuje zmienione obuwie sportowe o jasnej podeszwie. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie.

System rozgrywek
   Turniej zostanie  rozegrany systemem  „ do dwóch przegranych spotkań”, lub systemem „każdy z każdym”. Spotkania rozgrywane zgodnie z przepisami PZTS. W przypadku dużej liczby uczestników w poszczególnej kategorii wiekowej I runda rozegrana zostanie systemem pucharowym.

Nagrody i wyróżnienia

     Zdobywcy  miejsc I – III otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu w ramach dotacji ze środków publicznych na realizację programu „Mikołajkowe Mistrzostwa
 w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców” oraz Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.

4.11.2014 r. Otwarcie boiska sportowego
       4 listopada 2014 roku nastąpiło oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego z bieżnią oraz placem rehabilitacyjnym w Tuszowie Narodowym. Dzień ten można uznać za jeden z najbardziej szczęśliwych i godny do zapamiętania przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego  i młodzież Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym. Nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego wraz z trzytorową bieżnią wykonana jest z poliuretanu. Na płycie boiska zlokalizowano boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20 x 40 m, dwa boiska do koszykówki i boisko do piłki siatkowej, bieżnia ma długość ok. 170 m. Obok znajduje się osiem stanowisk siłowni rehabilitacyjno – rekreacyjnej tj: wyciskanie siedząc, wyciąg górny, wahadło, prasa nożna, poręcze, steper, narciarz oraz wioślarz.
      Oficjalne otwarcie boiska nastąpiło poprzez symboliczne przecięcie wstęgi przez Andrzeja Głaza Wójta gminy, Stanisławę Kardyś – dyrektor Publicznego Gimnazjum, Małgorzatę Wieczerzak – dyrektor Szkoły Podstawowej i ks. Jerzego Skiminę, który dokonał też jego poświecenia. W uroczystości otwarcia udział wzięli również: Przewodniczący Rady Gminy – Waldemar Maziarz, Sekretarz Gminy – Renata Paterak, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, pracownicy Urzędu Gminy, grono pedagogiczne, uczniowie oraz rodzice.
Pierwszy symboliczny strzał na bramkę oddali: Wójt Gminy oraz dyrektorzy obu szkół.
Po części oficjalnej sztafeta składająca się z uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej - tegorocznych medalistów w lekkiej atletyce zapaliła symboliczny znicz, dziewczęta z klasy III b zaprezentowały taniec z pomponami, zaś młodzież zaprezentowała dyscypliny sportowe które mogą być uprawiane na tym boisku.
Remisem zakończył się inauguracyjny mecz piłki nożnej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przeciwko przedstawicielom samorządu (radnym, sołtysom i wójtowi gminy).
Na zakończenie prawie wszyscy uczniowie wykonali „taniec belgijski”.
28. 10. 2014 r. Kolejny sukces szachistów
       Kolejny raz sukces szachistów naszego gimnazjum
      Po raz drugi wielkim sukcesem dla reprezentantów naszego gimnazjum zakończył się Powiatowy Turniej w szachach drużynowych.
      Turniej odbył się w dniu 28 października 2014 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Mielcu i organizowany był przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.
      W turnieju wzięło udział pięć drużyn z gimnazjów powiatu mieleckiego:
Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 w Mielcu, Gimnazjum w Wadowicach Górnych oraz Gimnazjum w Tuszowie Narodowym. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Nasi szachiści wygrali wszystkie spotkania  zdobywając w całym turnieju I miejsce. Tym samym drużyna uzyskała awans do turnieju rejonowego, który odbędzie się 5 listopada 2014 roku. Drużyna z Gimnazjum w Tuszowie Narodowym wystąpiła w następującym składzie: Rusin Aleksandra, Wołowiec Filip, Gudz Dominik oraz Głaz Maksymilian.


IV Edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy Mojej Ojczyzny"
       Dnia 22 października uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział IV Edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy Mojej Ojczyzny"w Mielcu, organizowanego przez PTG "Sokół 1893". Celem konkursu było   inspirowanie, wspieranie i rozwijanie młodych talentów literackich i muzycznych. W konkursie wzięli udział: Magdalena Juwa z kl. III a, Katarzyna Konefał z kl. II Ia, Daniel Nowak z kl. I a, Justyna Czekaj z kl. I Ic, Anna Ciemięga z kl. II c oraz Kinga Krempa z kl. IIc. Wymienieni uczniowie swoimi uzdolnieniami poprzez recytację i śpiew promowali naszą szkołę. Rywalizacja była ogromna i na bardzo wysokim poziomie. Z gimnazjów powiatu mieleckiego zgłosiło się na konkurs ponad pięćdziesięciu uczestników. Poszczęściło się Danielowi Nowakowi, który za swój występ otrzymał nagrodę Prezesa PTO "Sokół 1893". Dyplom wręczył Danielowi Pan Andrzej Chrabąszcz Starosta Powiatu Mieleckiego.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie Marta Ryniewicz i Barbara Ćwięka.

16. 10. 2014 r. Rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
       Kolejną , bo już 36 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczniowie gimnazjum obchodzili bardzo uroczyście. Dzień ten połączony był ze ślubowaniem klas pierwszych na sztandar szkoły. Pani dyrektor Stanisława Kardyś podkreśliła jak bardzo wielkie znaczenie mają symbole  i z  jaką godnością  należy je szanować. Następnie młodzież w swoim wystąpieniu słowno - muzycznym uczciła swego Wielkiego Patrona Jana Pawła II przypominając społeczności szkolnej przede wszystkim o  pamiętnej dacie 16 października 1978 r., jak również o nauczaniu i świętym życiu Papieża Polaka.

FINAŁ POWIATOWY GIMNAZJADY OGÓLNOPOLSKIE BIEGI ULICZNE
       Finał powiatowy Gimnazjady w indywidualnych biegach przełajowych.
W dniu 6 października 2014 roku w Mielcu odbył się finał powiatowy Gimnazjady
w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

Najlepsze wyniki naszych zawodników:

1000m dziewcząt –rocznik 2001:
I miejsce - Barszcz Aurela - Gim. Tuszów Narodowy,
III miejsce - Maziarz Klaudia - Gim. Tuszów Narodowy,

1200m chłopców –rocznik 2001:
V miejsce -Maziarz Konrad –Gim. Tuszów Narodowy,
1500m chłopców –rocznik 2000:
III miejsce - Dulik Paweł- Gim. Tuszów Narodowy.

XX Ogólnopolskie Biegi Uliczne o Puchar Prezydenta Mielca

10 października 2014r.o godz. 16.50 po raz dwudziesty Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec był organizatorem Ogólnopolskich Biegów o Puchar Prezydenta Mielca. Dwudziesta edycja podobnie jak w roku ubiegłym została rozegrana na stadionie miejskim i otaczających go ulicach.

Najlepsze wyniki naszych uczniów:

IV miejsce - Aurelia Barszcz – Gimn. Tuszów N,
VI miejsce - Klaudia Maziarz – Gimn. Tuszów N.
Dwoje uczniów z naszego gimnazjum wylosowało nagrody dodatkowe.12.10. 2014 r. Dzień Papieski
12.10.2014r. przeżywaliśmy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „ Jan Paweł II Świętymi Bądźcie”. Dzień ten tradycyjnie uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II zaakcentowali piosenką i własnymi utworami poetyckimi napisanymi na konkurs szkolny z okazji kanonizacji Patrona. 
Słowa, które młodzież skierowała do wiernych w kościele parafialnym w Tuszowie Narodowym stały się okazją do wyrażenia wdzięczności za święte życie Papieża – Polaka oraz uświadomienie współczesnemu człowiekowi iż każdy jest powołany do świętości. 
Montaż słowno-muzyczny został przygotowany pod kierunkiem katechetki pani Marty Ryniewicz przez szkolne Koło JP2. Pomocą i wsparciem w przygotowaniu młodzieży służyły pani Zofia Skawra oraz pani Barbara Ćwięka.


23.09. 2014 r. Gimnazjada
       23 września 2014 roku odbył się finał powiatowy Gimnazjady w lekkiej atletyce. W zawodach tych wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki. W trudnych warunkach pogodowych nasi uczniowie dzielnie walczyli w swoich konkurencjach. Deszcz i zimno nie przeszkodziło nam trzykrotnie stanąć na podium. Dobrą passę rozpoczął Marek Radłowski zajmując pierwsze miejsce w skoku wzwyż ze znakomitym wynikiem 175 cm. Kolejny medal zdobyła Klaudia Czachor, która skokiem na wysokość  135 cm wywalczyła sobie drugie miejsce. Zakończeniem sportowych zmagań był finał w biegu na 100 m, w którym Jakub Kwapisz zwyciężył osiągając bardzo dobry czas 12.59 s.

      Najlepsze wyniki naszego Gimnazjum:
Skok wzwyż-I miejsce-Radłowski Marek – 175,
Skok wzwyż-II miejsce-Czachor Klaudia – 135,
100 m chł. - I miejsce - Jakub Kwapisz - 12,59,
100 m dz. - I miejsce - Hasek Iwona - 16,10,
Rzut oszczepem-V miejsce-Furtak Wiktor – 26,84,
Rzut oszczepem-VI miejsce-Magda Dawid– 26,27,
Pchnięcie kulą-VI miejsce-Róg Klaudia - 8,00,
Sztafeta 4x100m-Gimn.Tuszów Narodowy–IV miejsce–(Radłowski ,Dulik ,Kapel, Kwapisz)-51,68

Gorące podziękowania dla wszystkich uczniów za godne reprezentowanie nasze szkoły.
 
      1 października w finale wojewódzkim  w Rzeszowie uczniowie naszej szkoły również osiągnęli bardzo dobre wyniki. Klaudia Czachor zajęła VII miejsce w skoku wzwyż, Marek Radłowski VI miejsce też w skoku wzwyż, a Jakub Kwapisz IX  w biegu na 100 metrów.
      Serdeczne dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy osiągnięcia tak znakomitych wyników. 
 

05.09.2014 r. OGŁOSZENIE Nabór do projektu "Droga do sukcesu"
                           Stowarzyszenie Oświatowo – Wychowawcze „OJCOWIZNA” w Tuszowie Narodowym
oraz
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym 
ogłaszają
w okresie 5  - 15 września 2014 r.
nabór
 uczniów klas II -III do projektu
pn. „Droga do sukcesu”
realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.
Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Szczegółowych informacji udziela Biuro projektu – tel. 17 774 37 35
Sekretariat szkoły - tel. 17 774 47 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkoła Współpracy
 Szanowni Państwo!

      Często narzekamy na szkołę. Zadajemy sobie pytanie co powinno się zmienić, żeby "Nasza Szkoła" naprawdę była nasza? Co należy zrobić, aby uczniowie i rodzicie zechcieli aktywnie zaangażować się w życie szkoły, mieli poczucie tego, że mają wpływ na to co się w niej dzieje i dobrze się w niej czuli. Właśnie po to, byśmy potrafili odpowiedzieć na to pytanie nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły." Celem projektu jest wzmocnienie współpracy między wszystkimi, którzy tworzą społeczność szkolną. Spróbujmy stworzyć razem szkołę nowoczesną, demokratyczną, a przede wszystkim taką, która będzie źródłem sukcesów, satysfakcji i zadowolenia dla rodziców i ich dzieci - uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli.

SZKOŁA WSPÓŁPRACY:

1.    Szkoła Współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy.
2.    Szkoła Współpracy oznacza także to, że na co dzień rodzice i uczniowie mają wpływ na to, jak pracuje, wygląda, funkcjonuje szkoła i jakie zasady w niej obowiązują.

W ramach projektu „ Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”, w którym uczestniczy nasza szkoła, zapraszamy Wszystkich Rodziców, Opiekunów do wzięcia udziału w organizowanej Debacie na temat: „Współpraca w naszej szkole”.
Debaty odbędą się w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym 11 .09. 2014r.
  •    dla uczniów  - 10.30
  •    dla rodziców - 16.00
  •    dla nauczycieli – 16.00
Orientacyjny czas trwania debaty: 1h 30 minut
Temat debaty: Co powinno się zmienić, aby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w „Naszej szkole”?

Scenariusz Debaty
Celem debaty będzie przede wszystkim znalezienie odpowiedzi na następujące pytania:
1.    Jaka jest nasza szkoła – co w niej cenimy, co nam przeszkadza, jak się w niej czujemy ?
2.     Jak wygląda współpraca w naszej szkole – tzn. jak przedstawiają się relacje między trzema grupami: uczniów, rodziców, nauczycieli ?
3.    W jakim stopniu czujemy się współodpowiedzialni za naszą szkołę, tzn.: czy mamy jakikolwiek wpływ na jej wygląd zewnętrzny, wyniki nauczania, zajęcia dodatkowe, bezpieczeństwo, imprezy i działania okazjonalne, stronę internetową, wizerunek, aktywność w środowisku lokalnym, itp. ?
4.    Jak możemy współdziałać, angażować się w życie szkoły, jakich efektów w związku z tym – oczekujemy?
5.    Co możemy i chcielibyśmy zmienić w naszej szkole – działając wspólnie? Inaczej co nas w szkole np.: irytuje, przeszkadza, drażni …
6.    Co należałoby w pierwszej kolejności zmienić, poprawić, itp.?
 Debata
1.    Praca w czterech grupach – grupy udzielają odpowiedzi na w/w pytania
2.    Prezentowanie wyników prac grup.
3.    Dyskusja, wymiana konstruktywnych poglądów, opinii, wspólne refleksje
4.    Zebranie konkretnych pomysłów/informacji od uczestników debaty, wspólna ich analiza i obiektywna ocena …
5.    PODSUMOWANIE – sporządzenie notatki z przebiegu debaty, a w niej wnioski, uwagi i rekomendacje

      Masz pomysł na polepszenie działania naszej szkoły …???
Nie siedź w domu, przyjdź, podziel się swoim pomysłem z innymi może razem wprowadzimy go w życie dla dobra nas Wszystkich !

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Narodowe Czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza

      Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym włączyło się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, której inicjatorem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W dniu 5.09.2014r. uczniów zjednoczył głęboki patriotyzm podczas czytania fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Niezwykłemu wydarzeniu towarzyszyła okolicznościowa oprawa w postaci wystawy dorobku literackiego pisarza i prezentacja multimedialna. W czytanie fragmentów ”Trylogii” włączyli się pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, pani Renata Paterak Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy. Wspólne czytanie przepojonych duchem polskości i głębokiego patriotyzmu fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza było wspaniałą okazją pobudzenia historycznej wyobraźni uczniów.


Strona 1 z 26 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym