Strona Główna
Wrzesień 16 2014 17:27:10   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2014/2015
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
Osiągnięcia uczniów
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Renata Hyjek
Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Dziecko w sieci

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

05.09.2014 r. OGŁOSZENIE Nabór do projektu "Droga do sukcesu"
Szkoła Współpracy
 Szanowni Państwo!

      Często narzekamy na szkołę. Zadajemy sobie pytanie co powinno się zmienić, żeby "Nasza Szkoła" naprawdę była nasza? Co należy zrobić, aby uczniowie i rodzicie zechcieli aktywnie zaangażować się w życie szkoły, mieli poczucie tego, że mają wpływ na to co się w niej dzieje i dobrze się w niej czuli. Właśnie po to, byśmy potrafili odpowiedzieć na to pytanie nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły." Celem projektu jest wzmocnienie współpracy między wszystkimi, którzy tworzą społeczność szkolną. Spróbujmy stworzyć razem szkołę nowoczesną, demokratyczną, a przede wszystkim taką, która będzie źródłem sukcesów, satysfakcji i zadowolenia dla rodziców i ich dzieci - uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli.

SZKOŁA WSPÓŁPRACY:

1.    Szkoła Współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy.
2.    Szkoła Współpracy oznacza także to, że na co dzień rodzice i uczniowie mają wpływ na to, jak pracuje, wygląda, funkcjonuje szkoła i jakie zasady w niej obowiązują.

W ramach projektu „ Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”, w którym uczestniczy nasza szkoła, zapraszamy Wszystkich Rodziców, Opiekunów do wzięcia udziału w organizowanej Debacie na temat: „Współpraca w naszej szkole”.
Debaty odbędą się w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym 11.09.2014r.
  •    dla uczniów  - 10.30
  •    dla rodziców - 16.00
  •    dla nauczycieli – 16.00
Orientacyjny czas trwania debaty: 1h 30 minut
Temat debaty: Co powinno się zmienić, aby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w „Naszej szkole”?

Scenariusz Debaty
Celem debaty będzie przede wszystkim znalezienie odpowiedzi na następujące pytania:
1.    Jaka jest nasza szkoła – co w niej cenimy, co nam przeszkadza, jak się w niej czujemy ?
2.     Jak wygląda współpraca w naszej szkole – tzn. jak przedstawiają się relacje między trzema grupami: uczniów, rodziców, nauczycieli ?
3.    W jakim stopniu czujemy się współodpowiedzialni za naszą szkołę, tzn.: czy mamy jakikolwiek wpływ na jej wygląd zewnętrzny, wyniki nauczania, zajęcia dodatkowe, bezpieczeństwo, imprezy i działania okazjonalne, stronę internetową, wizerunek, aktywność w środowisku lokalnym, itp. ?
4.    Jak możemy współdziałać, angażować się w życie szkoły, jakich efektów w związku z tym – oczekujemy?
5.    Co możemy i chcielibyśmy zmienić w naszej szkole – działając wspólnie? Inaczej co nas w szkole np.: irytuje, przeszkadza, drażni …
6.    Co należałoby w pierwszej kolejności zmienić, poprawić, itp.?
 Debata
1.    Praca w czterech grupach – grupy udzielają odpowiedzi na w/w pytania
2.    Prezentowanie wyników prac grup.
3.    Dyskusja, wymiana konstruktywnych poglądów, opinii, wspólne refleksje
4.    Zebranie konkretnych pomysłów/informacji od uczestników debaty, wspólna ich analiza i obiektywna ocena …
5.    PODSUMOWANIE – sporządzenie notatki z przebiegu debaty, a w niej wnioski, uwagi i rekomendacje

      Masz pomysł na polepszenie działania naszej szkoły …???
Nie siedź w domu, przyjdź, podziel się swoim pomysłem z innymi może razem wprowadzimy go w życie dla dobra nas Wszystkich !

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Narodowe Czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza

      Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym włączyło się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, której inicjatorem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W dniu 5.09.2014r. uczniów zjednoczył głęboki patriotyzm podczas czytania fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Niezwykłemu wydarzeniu towarzyszyła okolicznościowa oprawa w postaci wystawy dorobku literackiego pisarza i prezentacja multimedialna. W czytanie fragmentów ”Trylogii” włączyli się pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, pani Renata Paterak Sekretarz Gminy Tuszów Narodowy. Wspólne czytanie przepojonych duchem polskości i głębokiego patriotyzmu fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza było wspaniałą okazją pobudzenia historycznej wyobraźni uczniów.


01. 09. 2014 r. Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

     1 września 2014 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015. Młodzież gimnazjalna wraz z nauczycielami uczestniczyła we  Mszy św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tuszowie Narodowym. Po mszy wszyscy udali się do budynku gimnazjum na dalszą część uroczystości. W inauguracji nowego roku szkolnego uczestniczyli Pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy oraz Pani Sekretarz Renata Paterak. Stanisława Kardyś – dyrektor szkoły powitała wszystkich zgromadzonych. W  szczególnie ciepłych słowach zwróciła się do uczniów , życząc im sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wybranego celu. Następnie glos zabrał Pan  Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy, który w równie ciepłych słowach zwrócił się do nauczycieli, rodziców i uczniów, życząc zebranym owocnego roku szkolnego.  
Po wystąpieniu Pani Dyrektor i Pana Wójta uczniowie klasy II b   pod opieką Grażyny Kusek przedstawili montaż słowno – muzyczny pod hasłem „ Był taki wrzesień 1939, jest taki wrzesień 2014.” Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami klas.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

      Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym serdecznie zaprasza uczniów i rodziców na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2014/2015 w dniu 01. 09. 2014 r.
  • godz. 900- Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. MBWW w Tuszowie Narodowym.
  • spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas.
                       
    Dojazdy autobusów na 01. 09. 2014 r.


805- Grochowe (Chruściele), Grochowe (Trześń),    Dębiaki,   
    Sarnów,       Czajkowa- Piachy, Czajkowa (szkoła), Pluty,
    Józefów, Jaślany, Tuszów Narodowy.

815-  Młodochów,  Borki Nizińskie, Babicha, Tuszów Mały,
Tuszów Narodowy.


815-Ławnica (Kapliczka), Ławnica (Szkoła), Malinie (Szkoła),
      Malinie (Skrzypek), Malinie (Frankówka), Tuszów Narodowy.

UWAGA!!! Uczniowie mieszkający w dzielnicy „Antońka”- odjazd z przystanku Ławnica (Kapliczka)

830- Grochowe I (Szkoła), Tuszów Narodowy.         

Zakończenie roku szkolnego
       W piątek 27 czerwca br. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny dla klas pierwszych i drugich. Zakończenie roku rozpoczęło się od mszy świętej, następnie wszyscy uczestnicy udali  się do szkoły.
W obecności zaproszonych gości, Dyrektor szkoły podsumowała cały rok pracy.
W mijającym roku szkolnym możemy być dumni z naszych Uczniów. Wielu z nich osiągnęło dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz liczne sukcesy w zawodach sportowych. Najlepsi uczniowie z klas pierwszych i drugich oraz wszyscy, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia. Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez  uczniów klasy II c pod kierunkiem Pani Katarzyny Ilasz i Pani Anety Dudek.
Przed nami dwumiesięczne wakacje i na ten czas życzymy Wszystkim:
•    słonecznej aury
•    aktywnego wypoczynku
•    czasu na upragnioną lekturę spoza kanonu szkoły
•    pięknych wakacyjnych przeżyć


26.06.2014 r. Kiermasz podręczników
      Jak co roku  w naszej szkole został zorganizowany kiermasz podręczników. Zaangażowali się w to uczniowie klas trzecich: Paulina Dulik, Sabina Skowron, Adrian Kozioł, Angelika Furdyna. Uczniowie mogli sprzedać i kupić podręczniki na przyszły rok.Kiermasz zostanie zorganizowany powtórnie we wrześniu 2014 r. Koordynatorem akcji jest pani Zofia Skwara.

Finał konkursu biblijnego
       Natalia Krempa z kl. II b finalistka konkursu dekanalnego z Nowego Testamentu z listów św. Pawła do Filipian, Efezjan i Galatów, uczestniczyła dnia 6 czerwca w finale diecezjalnym w Sandomierzu. Wzięło w nim udział 45 gimnazjalistów z całej diecezji. Poziom jaki reprezentowali uczestnicy był bardzo wysoki. Natalka zmierzyła się w dogrywce o trzecie miejsce. Niestety nie udało się stanąć na podium. Pomimo to, już sam udział w konkursie jest wielkim osiągnięciem. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyli ks.Bogdan Krempa- dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego oraz ks. Marian Bolesta - dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Radomyślu nad Sanem.
      Gratulujemy Natalii wykazania się gruntowną wiedzą biblijną i życzymy jeszcze większych sukcesów.

15.06.2014 r. Gimnazjalny Festiwal Twórczości Naukowo - Artystycznej

      Dnia 15 czerwca 2014 roku na placu gen. Sikorskiego odbył się Gimnazjalny Festiwal Twórczości Naukowej i Artystycznej zorganizowany przez nauczycieli i młodzież Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym. Otwarcia festiwalu dokonała pani Stanisława Kardyś, dyrektor gimnazjum, witając zaproszonych gości, władze samorządowe, rodziców i mieszkańców z terenu gminy. Mottem przewodnim gimnazjalnego festiwalu twórczości naukowo-artystycznej były słowa wypowiedziane przez Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić a zrozumiem”. Poprzez zabawę, eksperymenty, doświadczenia młodzi ludzie mogli przekonać się, jak atrakcyjna i pasjonująca może być nauka. Jeżeli czegoś możemy dotknąć, zobaczyć, sprawdzić jak działa w praktyce, wtedy okazuje się ze nawet najbardziej skomplikowane teorie i reguły są proste do przyswojenia, a zdobywanie wiedzy wydaje się przyjemne.
      Festiwal nie był nowością w naszej szkole. Swoimi osiągnięciami, i umiejętnościami uczniowie corocznie dzielili się i promowali wśród swoich rówieśników oraz „Dni Otwartych” dla uczniów klas szóstych z terenu Gminy Tuszów Narodowy. Swoje stoiska wystawiennicze uczniowie naszej szkoły mieli na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w Mielcu oraz dwukrotnie w Rzeszowie na Interaktywnym Pikniku Wiedzy organizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski wydział fizyki. Praca nauczycieli z uczniem zdolnym  i ich osiągnięcia   zostały docenione przez Ośrodek Rozwoju Edukacji szkoła otrzymała we wrześniu zaszczytny tytuł „ Szkoły odkrywców Talentów”. Na osiągnięcia uczniów i podejmowane  działania składa się oddanie i pasja nauczycieli oraz  zaangażowanie i wsparcie rodziców za co serdecznie dziękuję.
      W myśl „ Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie” postanowiliśmy przedstawić umiejętności naszych uczniów szerszemu gremium. Nauka może być ciekawą przygodą. Jak bardzo sami państwo zobaczcie – powiedziała dyrektor szkoły.
      W programie było wiele atrakcji artystycznych, takich jak „Athletic Show”, „Must be the luzik”, „The voice of gimnazjum”, „Tańcz, nie żałuj podłogi”, występ „Szkolnej kapeli”. Nie zabrakło również wystaw prac plastycznych i technicznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których młodzi naukowcy przedstawiali w sposób kreatywny doświadczenia biologiczne, fizyczne, chemiczne, matematyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy wiedzy z zakresu historii w „Komnacie Sinobrodego” , z języka polskiego w „Komnacie wiedzy” oraz z biologii. Można było też spróbować ciasteczek z Anglii i Niemiec. Pod okiem fachowca Pana Jarosława Marczewskiego – ratownika medycznego, uczniowie przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrażającej życiu z wykorzystaniem fantomu z defibrylatorem. O to, aby nikt nie zgłodniał, zadbali rodzice, zapewniając grillowane potrawy i inne przysmaki. Naukowy festiwal został zakończony pokazem lotów szybowców i latawców.
      Sądząc po opiniach i zainteresowaniu uczestników festiwalu, podobne uroczystości powinny odbywać się częściej, gdyż udowadniają, że nauka może być interesująca, należy zmienić tylko perspektywę patrzenia na nią.
      Jestem pod wrażeniem festiwalu i gratuluję pomysłu oraz zachęcam do jego kontynuacji w kolejnych latach. W ten sposób promujecie gminę i młode talenty oraz pokazujecie, że nauka może być inspirująca i ciekawa - podkreślał Andrzej Głaz wójt gminy.
      Dyrektor gimnazjum serdecznie dziękuje nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji gimnazjalnego festiwalu.GALERIA
SZCZEGÓLNIE UZDOLNIENI MATEMATYCZNIE i PRZYRODNICZO
SZCZEGÓLNIE UZDOLNIENI MATEMATYCZNIE i PRZYRODNICZO
6-ciu uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym otrzymało stypendium Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych w roku szkolnym 2013/2014.
Miesięczna wysokość stypendium wynosi 300 zł., przez okres 12 miesięcy tj. 01 września 2013r. do 31 września 2014 r.
Nasi uczniowie, którzy otrzymali stypendium to:
Gudz Paulina     – klasa I a – opiekun dydaktyczny mgr Zofia Skwara
Kardyś Sebastian – klasa I a – opiekun dydaktyczny  mgr Zofia Skwara
Głaz Maksymilian – klasa I b – opiekun dydaktyczny mgr Wioletta Zając
Głaz Łukasz – klasa I b – opiekun dydaktyczny  mgr Urszula Czerw
Zawadzka Aleksandra - klasa I b – opiekun dydaktyczny mgr Urszula Czerw
Katarzyna Konefał  (dwukrotna stypendystka) – klasa II a – opiekun dydaktyczny mgr Zofia Kardyś          
Serdeczne gratulujemy uczniom oraz ich rodzicom i życzymy im wielu  dalszych sukcesów

Program "Wzór na rozwój"
       Nasza szkoła realizowała program „Wzór na rozwój”, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, do którego zaproszono jedynie 30 szkół z całej Polski!


      Celem projektu jest przekonanie uczniów, że wiedza z zakresu przedmiotów ścisłych ma praktyczne zastosowanie. Wpływa na jakość naszego życia codziennego, ma też wymiar społeczny.
 
       Pomysł na projekt zrodził się z przekonania, że to, czego młodzież uczy się na zajęciach z przedmiotów ścisłych ma kluczowe znaczenie dla losów świata i jego rozwoju, gdyż teoria wykładana na lekcjach fizyki, chemii i biologii może mieć praktyczne zastosowanie przy tworzeniu rozwiązań ułatwiających życie ludzi na świecie.
Uwzględnianie perspektywy globalnej w toku nauki przedmiotów ścisłych to krok w kierunku świata bardziej sprawiedliwego, gdzie ludzie potrafią wykorzystywać wiedzę, aby w obliczu zmieniającego się klimatu żyć w godnych warunkach i zapewniać sobie bezpieczeństwo żywnościowe, dostęp do energii oraz czystej wody.


      Podczas realizacji projektu uczniowie poznali odpowiedzi na następujące pytania kluczowe:
o    Dlaczego nauczanie przedmiotów ścisłych jest istotne?
o    Jak nauka wspiera rozwój?
o    Jak przełożyć teorię na praktykę?
o    Jakie są wyzwania współczesnego świata?
o    W jaki sposób proste technologie mogą zmienić życie ludzi?

      Prace uczniów dotyczące znajomości problematyki związanej z oszczędzaniem energii i odnawialnymi źródłami energii przez mieszkańców gminy:Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym