Strona Główna
Grudzień 06 2016 13:03:15   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2016/2017
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Egzamin gimnazjalny
Ewaluacja wewnętrzna
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Renata Hyjek
Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

29.11.2016 r. Konkurs Poezji Religijnej
       Dnia 29.11.2016r w sali widowiskowej  Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji
w Grochowem odbyły się eliminacje do Międzygminnego Konkursu Poezji Religijnej.
Z naszego gimnazjum  pod kierunkiem Pani Marty Ryniewicz, wzięło w nim udział 20 uczniów. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach : recytacja, poezja śpiewana.  Nagrodzeni zostali:
W kategorii recytacja: Jakub Ciemięga kl. II b, Katarzyna Burghardt kl. II c, wyróżnienie: Michał Wieczerzak kl. II a
W kategorii poezja śpiewana: Dagmara Głaz kl. III b, Iwona Hasek kl. III b,  Julia Maziarz, Aleksandra Barszcz kl. II b, wyróżnienie: Agnieszka Trela kl. II a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
 Tuszów Narodowy, 25.11.2016 r.Zaproszenie na Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego
w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

         W dniu 4 grudnia 2016 roku o godzinie 1300 w Sali Gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym odbędą się Mistrzostwa Powiatu Mieleckiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany będzie  w następujących kategoriach wiekowych:
           
-    kategoria do 12 lat chłopcy        
-    kategoria 13 – 15 lat chłopcy     
-    kategoria 16 – 18 lat chłopcy 
-    kategoria powyżej 18 lat mężczyzn        
-    kategoria kobiet        
                          
Organizatorzy turnieju:
o    Starostwo Powiatowe w Mielcu,
o    Uczniowski Klub Sportowy „ SOKÓŁ” przy Publicznym Gimnazjum
     w Tuszowie Narodowym,
o    Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym,
o    Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym,
o    ZG Ludowe Zespoły Sportowe w Tuszowie Narodowym.

Uczestnictwo:
W turnieju mogą brać udział mieszkańcy Powiatu Mieleckiego.
Wszystkich zawodników obowiązuje zmienione obuwie sportowe o jasnej podeszwie. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie.

System rozgrywek
   Turniej zostanie  rozegrany systemem  „ do dwóch przegranych spotkań”, lub systemem „każdy z każdym”. Spotkania rozgrywane zgodnie z przepisami PZTS. W przypadku dużej liczby uczestników w poszczególnej kategorii wiekowej I runda rozegrana zostanie systemem pucharowym.

Nagrody i wyróżnienia
      Zdobywcy  miejsc I – III otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Mielcu w ramach dotacji ze środków publicznych na realizację programu „Mikołajkowe Mistrzostwa w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców” oraz Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym.

Spotkanie z policjantem
       4 listopada 2016 uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli  w zajęciach profilaktyczno - wychowawczych na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, dopalaczy i innych środków psychoaktywnych oraz zagrożeń z nimi związanych a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Wiele uwagi poświęcono zagadnieniu cyberprzemocy oraz niebezpieczeństwu, na jakie narażona jest młodzież korzystająca z Internetu.
      Zajęcia prowadzili funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Marek Opiela i st. sierż. Magdalena Skulimowska.  Głównym celem spotkania z uczniami było kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne czyny. Młodzież, poprzez udział w zajęciach, uświadomiła sobie, jakie konsekwencje wynikają z łamania prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy  powinni przyjmować uczniowie, gdy ktoś namawia ich do czynu, który jest prawnie zabroniony. Policjanci szczegółowo omówili, co znaczy czyn karalny oraz zachowania wskazujące na demoralizację. Zajęcia z funkcjonariuszami Policji są jednym z działań profilaktyczno-wychowawczych, prowadzonych przez szkołę i realizowanych w ramach programu profilaktyki.
      Z kolei 18 listopada odbyło się spotkanie wywiadowcze podczas którego  przedstawiciele KPP w Mielcu mł. asp. Urszula Chmura i st. sierż. Magdalena Skulimowska przekazały rodzicom wiele cennych informacji. W swoim wystąpieniu poruszyły one temat cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej uczniów, jak również dopalaczy i zagrożeń z nimi związanych oraz zagrożeń, na jakie narażona jest młodzież korzystająca z Internetu. Poinformowały rodziców o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i przypomniały, że młodzież również podlega tej odpowiedzialności za swoje czyny. Wizyta miała charakter prewencyjny, którego celem było zwrócenie uwagi na problemy oraz niebezpieczeństwa, na jakie mogą być narażeni młodzi ludzie.


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – 17.11. 2016 r.
       „Czytanie – to najlepszy sposób uczenia się.”

                                                                Aleksander Puszkin

      W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” przyjętego na lata 2016- 2020 nasze gimnazjum otrzymało finansowe wsparcie na rzecz rozwijania zainteresowań  czytelnictwem wśród uczniów poprzez jego  promocję  i zakup nowości wydawniczych.
W ramach powyższych działań do biblioteki szkolnej zakupiono 673 pozycje książkowe
w formie papierowej i elektronicznej. Na zakup książek przeznaczono kwotę 15 tysięcy złotych. 
W kosztach partycypowała Gmina Tuszów Narodowy, jako organ prowadzący szkołę, przeznaczając na ten szczytny cel 3 tysiące złotych. Należy wspomnieć, że spośród wyżej wymienionej liczby zakupionych  woluminów, 46%  stanowią lektury szkolne. W zbiorze zakupionych pozycji znajdują się nowości wydawnicze, które  zawierają bogatą ofertę dla uczniów  w zakresie literatury młodzieżowej, barwnych biografii 
i wspomnień ludzi nauki  i sztuki, powieści historycznych, książek popularnonaukowych, sensacyjnych
i innych. Należy nadmienić, że w bieżącym roku szkolnym jednym z priorytetów polityki oświatowej państwa jest upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród młodzieży. Nauczyciele i wychowawcy promują wartości płynące z popularyzowania czytelnictwa.
W związku z powyższym podczas spotkania wywiadowczego z rodzicami w dniu 17 stycznia 2016 roku nauczyciele bibliotekarze zachęcali rodziców do współpracy w ramach programu. W tym celu dokonali szczegółowego omówienia programu i zaprezentowali w formie multimedialnej materiały na temat: „ Wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży”. Podczas spotkania uczniowie wręczali zebranym broszury,
w których przedstawiono korzyści płynące z czytania. Ponadto rodzice otrzymali biuletyn informacyjny
o nowościach wydawniczych zakupionych w ramach realizowanego programu.  Zebrani, korzystając z zaproszenia zwiedzili wystawę poświęconą zakupionym książkom wyeksponowaną w bibliotece szkolnej. Dodatkową atrakcją było oglądanie plakatów oraz zakładek do książek promujących czytelnictwo wykonanych różnymi technikami przez uczniów.Szkolny Wolontariat
       Wolontariusze Daria Jamróz, Natalia Kowal, Piotr Partyka, Daniel Nowak pod kierunkiem wychowawczyni klasy IIIa gimnazjum, pani Barbary Ćwięki – Wystepek 
i pani Marty Ryniewicz ogłosili w szkole zbiórkę artykułów przeznaczonych dla Schroniska dla Zwierząt w Mielcu przy ulicy Targowej 11. W zbiórce przeprowadzonej w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym trwającej od 01.10. 2016 do 05.11.2016 roku uczestniczyło 44 uczniów klas I –III i 4 nauczycieli. Rezultatem akcji było zebranie 90 kilogramów karmy dla zwierząt, 3 kocy, które  w dniu 10.11.2016 roku zostały zawiezione  przez wyżej wymienione panie wraz z uczniami i przekazane na rzecz podopiecznych niniejszej instytucji. Uczniowie protokół z przeprowadzonej akcji wraz z listą darczyńców przekazali  pani Stanisławie Kardyś, dyrektor szkoły.


24.10.2016 r. „Barwy mojej ojczyzny”
       24 października 2016 roku w drugim etapie powiatowego  konkursu „Barwy mojej ojczyzny” wzięli udział nastepujący uczniowie z gimnazjum: Aleksandra Gesing, Natalia Lubacz w kategorii  recytacja i Julia Maziarz  i Iwona Hasek w kategorii- piosenka. Spośród wyżej wymienionych uczennic wyróżnienie zdobyła Julia Maziarz, śpiewając utwór pt. „ W ciszy Niepokalanej”.  Etapem szkolnym i udziałem  w konkursie  powiatowym zajmowała się Barbara Ćwięka – Występek.
18.10.2016 r. Święto Patrona Szkoły
       18 października 2016 r. przeżywaliśmy wspólnie Święto Patrona Gimnazjum – św. Jana Pawła II. Uroczystości poświęcone uczczeniu Papieża rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Tuszowie Narodowym. Po mszy św. społeczność gimnazjum oraz zaproszeni goście udali się pod figurę św. Jana Pawła II, aby
w hołdzie Wielkiemu Polakowi, Papieżowi, Patronowi Gimnazjum złożyć kwiaty oraz zapalić znicze. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie słowo powitania, wspomnienia o wydarzeniach szkolnych na przestrzeni lat związanych ze święty Janem Pawłem II skierowała do obecnych pani dyrektor Stanisława Kardyś.  Głos zabrali również zaproszeni goście: p.. Barbara Obara przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz p. Andrzej Głaz wójt Gminy Tuszów Narodowy. Święto Patrona Szkoły połączone zostało z uroczystym ślubowaniem klas pierwszych gimnazjum na sztandar szkoły. Kolejnym punktem programu było podsumowanie konkursów: Gminnego Konkursu Pieśni Maryjnej, Konkursu Poetyckiego o św. Janie Pawle II ph. „Od was zależy jutrzejszy dzień” oraz Konkursu Wiedzy o Święty Janie Pawle II
Nagrodzeni w konkursie poetyckim:
I miejsce - Wioletta Furtak kl. IIa,
II miejsce - Weronika Sowa kl. IIIc,
III miejsce Gabriela Rzeźnik kl. IIa,
Nagrodzeni w konkursie wiedzy:
I miejsce  Magdalena Bernat  kl. IIIa,
II miejsce – Karolina Górska  kl. IIb,
III miejsce – Julia Maziarz  kl. IIb.
Uroczystość została zwieńczona montażem słowno – muzycznym pt. „Bądźcie świadkami miłosierdzia”
w którym młodzież gimnazjum w sposób niezwykle wzruszający przypomniała życie i nauczanie Papieża o Bożym miłosierdziu. Młodzież pracowała pod kierunkiem pani Marty Ryniewicz, Zofii Skwary,  Barbary Ćwięki – Występek.
17.10.2016 r. Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej
       Dnia 17 października 2016 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II 
w Tuszowie Narodowy odbył się Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej. Wszyscy uczestnicy swoim pięknym śpiewem wychwalali Matkę Bożą – Maryję.
Komisja Konkursowa w składzie: p. Mariola Pelic – Dyrektor Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem, p. Barbara Jabłońska – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Maliniu oraz p. Lucyna Maziarz – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem, wysłuchała 36 utworów o tematyce maryjnej.
Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane następującym osobom:
Kategoria pierwsza, klasy I – III szkół podstawowych:
I miejsce – Natalia Czachor, Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich,
II miejsce – Joanna Klich, Zespół Szkół w Jaślanach,
III miejsce – Sylwia Leśniak, Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem,
Wyróżnienie – Krzysztof Hyjek, Zespół Szkół w Maliniu.
Kategoria II, klasy IV – VI:
I miejsce – Agnieszka Czachor, Szkoła Podstawowa w Czajkowej ,
II miejsce – Szymon Maziarz, Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem,
III miejsce – Natalia Stala, Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem,
Wyróżnienie – Amelia Wróbel, Zespół Szkół w Maliniu,
Wyróżnienie – Julia Łącz, Szkoła Podstawowa w Czajkowej,
Wyróżnienie – Anna Hyjek, Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem.
Kategoria III, gimnazjum
Miejsce I – Dagmara Głaz klasa IIIb,
Miejsce II – Julia Maziarz, klasa IIb,
Miejsce III – Iwona Hasek, klasa IIIb,
Wyróżnienie – Anna Czekaj, klasa Ib.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy!13.10.2016 r. Dzień Nauczyciela
       Dnia 13 października 2016 roku w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy I a pod opieką
p. Wioletty Zając przygotowali krótką, humorystyczną inscenizację, która cieszyła się uznaniem zarówno wśród Grona Pedagogicznego, jak i uczniów szkoły. Klasa I a zaprezentowała najnowsze środki dydaktyczne oraz krótki kabaret prezentujący różnice pomiędzy młodzieżą kiedyś i dziś. Po przedstawieniu każdy nauczyciel otrzymał prezent w postaci róży, a także ciepłe i serdeczne życzenia ze strony swoich wychowanków. Na zakończenie Pani Dyrektor zabrała głos dziękując za miłe słowa w imieniu wszystkich nauczycieli. Złożyła również indywidualnie życzenia dla swoich współpracowników.7.10.2016 r. Sukces biegaczy naszego gimnazjum w XXII Ogólnopolskich Biegach Ulicznych
      W dniu 7 października 2016 roku na stadionie w Mielcu odbyły się XXII Ogólnopolskie Biegi Uliczne – pobiegnijmy dla Dariusza.  Uczniowie z naszego  gimnazjum brali udział w biegach młodzieżowych. Duży sukces osiągnęli uczniowie klasy I a:
Łukasz Piekarski – III  miejsce,
Alan Grzelak  - VI miejsce.
Mateusz Czekaj z klasy III B zdobył VII miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Wycieczka rowerowa po najbliższej okolicy.
       W dniu 29 września 2016 roku klasa II c wraz z opiekunami  p. Stanisławą Kardyś i p. Stanisławem Pelicem udała się na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy.   Trasa wycieczki przebiegała przez następujące miejscowości: Malinie I, Grochowe II, Dębiaki, Sarnów,  Czajkową, Babule oraz  Józefów. Celem wycieczki była integracja klasy oraz poznanie walorów historycznych i przyrodniczych najbliższej okolicy. Podczas wycieczki zwiedziliśmy : nowy most , młyn oraz kapliczkę z figurą Matki Bożej, ufundowaną przez Pana Edwarda Winscha jako wotum za cudowne ocalenie życia chorej żony w Dębiakach, cmentarz protestancki i kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sarnowie oraz kapliczkę św. Huberta w Czajkowej.  W bardzo miłej atmosferze i bezpiecznie wróciliśmy zadowoleni do szkoły.


Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym