Strona Główna
Wrzesień 03 2014 04:01:57   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2014/2015
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
Osiągnięcia uczniów
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Renata Hyjek
Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Dziecko w sieci

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

Informacja
  
     
Rozkład odjazdów autobusów gimnazjalnych.

Plik do pobrania
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

      Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym serdecznie zaprasza uczniów i rodziców na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2014/2015 w dniu 01. 09. 2014 r.
  • godz. 900- Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. MBWW w Tuszowie Narodowym.
  • spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas.
                       
    Dojazdy autobusów na 01. 09. 2014 r.


805- Grochowe (Chruściele), Grochowe (Trześń),    Dębiaki,   
    Sarnów,       Czajkowa- Piachy, Czajkowa (szkoła), Pluty,
    Józefów, Jaślany, Tuszów Narodowy.

815-  Młodochów,  Borki Nizińskie, Babicha, Tuszów Mały,
Tuszów Narodowy.


815-Ławnica (Kapliczka), Ławnica (Szkoła), Malinie (Szkoła),
      Malinie (Skrzypek), Malinie (Frankówka), Tuszów Narodowy.

UWAGA!!! Uczniowie mieszkający w dzielnicy „Antońka”- odjazd z przystanku Ławnica (Kapliczka)

830- Grochowe I (Szkoła), Tuszów Narodowy.         

Zakończenie roku szkolnego
       W piątek 27 czerwca br. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny dla klas pierwszych i drugich. Zakończenie roku rozpoczęło się od mszy świętej, następnie wszyscy uczestnicy udali  się do szkoły.
W obecności zaproszonych gości, Dyrektor szkoły podsumowała cały rok pracy.
W mijającym roku szkolnym możemy być dumni z naszych Uczniów. Wielu z nich osiągnęło dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz liczne sukcesy w zawodach sportowych. Najlepsi uczniowie z klas pierwszych i drugich oraz wszyscy, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia. Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez  uczniów klasy II c pod kierunkiem Pani Katarzyny Ilasz i Pani Anety Dudek.
Przed nami dwumiesięczne wakacje i na ten czas życzymy Wszystkim:
•    słonecznej aury
•    aktywnego wypoczynku
•    czasu na upragnioną lekturę spoza kanonu szkoły
•    pięknych wakacyjnych przeżyć


26.06.2014 r. Kiermasz podręczników
      Jak co roku  w naszej szkole został zorganizowany kiermasz podręczników. Zaangażowali się w to uczniowie klas trzecich: Paulina Dulik, Sabina Skowron, Adrian Kozioł, Angelika Furdyna. Uczniowie mogli sprzedać i kupić podręczniki na przyszły rok.Kiermasz zostanie zorganizowany powtórnie we wrześniu 2014 r. Koordynatorem akcji jest pani Zofia Skwara.

Finał konkursu biblijnego
       Natalia Krempa z kl. II b finalistka konkursu dekanalnego z Nowego Testamentu z listów św. Pawła do Filipian, Efezjan i Galatów, uczestniczyła dnia 6 czerwca w finale diecezjalnym w Sandomierzu. Wzięło w nim udział 45 gimnazjalistów z całej diecezji. Poziom jaki reprezentowali uczestnicy był bardzo wysoki. Natalka zmierzyła się w dogrywce o trzecie miejsce. Niestety nie udało się stanąć na podium. Pomimo to, już sam udział w konkursie jest wielkim osiągnięciem. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyli ks.Bogdan Krempa- dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego oraz ks. Marian Bolesta - dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Radomyślu nad Sanem.
      Gratulujemy Natalii wykazania się gruntowną wiedzą biblijną i życzymy jeszcze większych sukcesów.

15.06.2014 r. Gimnazjalny Festiwal Twórczości Naukowo - Artystycznej

      Dnia 15 czerwca 2014 roku na placu gen. Sikorskiego odbył się Gimnazjalny Festiwal Twórczości Naukowej i Artystycznej zorganizowany przez nauczycieli i młodzież Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym. Otwarcia festiwalu dokonała pani Stanisława Kardyś, dyrektor gimnazjum, witając zaproszonych gości, władze samorządowe, rodziców i mieszkańców z terenu gminy. Mottem przewodnim gimnazjalnego festiwalu twórczości naukowo-artystycznej były słowa wypowiedziane przez Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić a zrozumiem”. Poprzez zabawę, eksperymenty, doświadczenia młodzi ludzie mogli przekonać się, jak atrakcyjna i pasjonująca może być nauka. Jeżeli czegoś możemy dotknąć, zobaczyć, sprawdzić jak działa w praktyce, wtedy okazuje się ze nawet najbardziej skomplikowane teorie i reguły są proste do przyswojenia, a zdobywanie wiedzy wydaje się przyjemne.
      Festiwal nie był nowością w naszej szkole. Swoimi osiągnięciami, i umiejętnościami uczniowie corocznie dzielili się i promowali wśród swoich rówieśników oraz „Dni Otwartych” dla uczniów klas szóstych z terenu Gminy Tuszów Narodowy. Swoje stoiska wystawiennicze uczniowie naszej szkoły mieli na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w Mielcu oraz dwukrotnie w Rzeszowie na Interaktywnym Pikniku Wiedzy organizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski wydział fizyki. Praca nauczycieli z uczniem zdolnym  i ich osiągnięcia   zostały docenione przez Ośrodek Rozwoju Edukacji szkoła otrzymała we wrześniu zaszczytny tytuł „ Szkoły odkrywców Talentów”. Na osiągnięcia uczniów i podejmowane  działania składa się oddanie i pasja nauczycieli oraz  zaangażowanie i wsparcie rodziców za co serdecznie dziękuję.
      W myśl „ Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie” postanowiliśmy przedstawić umiejętności naszych uczniów szerszemu gremium. Nauka może być ciekawą przygodą. Jak bardzo sami państwo zobaczcie – powiedziała dyrektor szkoły.
      W programie było wiele atrakcji artystycznych, takich jak „Athletic Show”, „Must be the luzik”, „The voice of gimnazjum”, „Tańcz, nie żałuj podłogi”, występ „Szkolnej kapeli”. Nie zabrakło również wystaw prac plastycznych i technicznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których młodzi naukowcy przedstawiali w sposób kreatywny doświadczenia biologiczne, fizyczne, chemiczne, matematyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy wiedzy z zakresu historii w „Komnacie Sinobrodego” , z języka polskiego w „Komnacie wiedzy” oraz z biologii. Można było też spróbować ciasteczek z Anglii i Niemiec. Pod okiem fachowca Pana Jarosława Marczewskiego – ratownika medycznego, uczniowie przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrażającej życiu z wykorzystaniem fantomu z defibrylatorem. O to, aby nikt nie zgłodniał, zadbali rodzice, zapewniając grillowane potrawy i inne przysmaki. Naukowy festiwal został zakończony pokazem lotów szybowców i latawców.
      Sądząc po opiniach i zainteresowaniu uczestników festiwalu, podobne uroczystości powinny odbywać się częściej, gdyż udowadniają, że nauka może być interesująca, należy zmienić tylko perspektywę patrzenia na nią.
      Jestem pod wrażeniem festiwalu i gratuluję pomysłu oraz zachęcam do jego kontynuacji w kolejnych latach. W ten sposób promujecie gminę i młode talenty oraz pokazujecie, że nauka może być inspirująca i ciekawa - podkreślał Andrzej Głaz wójt gminy.
      Dyrektor gimnazjum serdecznie dziękuje nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji gimnazjalnego festiwalu.GALERIA
SZCZEGÓLNIE UZDOLNIENI MATEMATYCZNIE i PRZYRODNICZO
SZCZEGÓLNIE UZDOLNIENI MATEMATYCZNIE i PRZYRODNICZO
6-ciu uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym otrzymało stypendium Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych w roku szkolnym 2013/2014.
Miesięczna wysokość stypendium wynosi 300 zł., przez okres 12 miesięcy tj. 01 września 2013r. do 31 września 2014 r.
Nasi uczniowie, którzy otrzymali stypendium to:
Gudz Paulina     – klasa I a – opiekun dydaktyczny mgr Zofia Skwara
Kardyś Sebastian – klasa I a – opiekun dydaktyczny  mgr Zofia Skwara
Głaz Maksymilian – klasa I b – opiekun dydaktyczny mgr Wioletta Zając
Głaz Łukasz – klasa I b – opiekun dydaktyczny  mgr Urszula Czerw
Zawadzka Aleksandra - klasa I b – opiekun dydaktyczny mgr Urszula Czerw
Katarzyna Konefał  (dwukrotna stypendystka) – klasa II a – opiekun dydaktyczny mgr Zofia Kardyś          
Serdeczne gratulujemy uczniom oraz ich rodzicom i życzymy im wielu  dalszych sukcesów

Program "Wzór na rozwój"
       Nasza szkoła realizowała program „Wzór na rozwój”, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, do którego zaproszono jedynie 30 szkół z całej Polski!


      Celem projektu jest przekonanie uczniów, że wiedza z zakresu przedmiotów ścisłych ma praktyczne zastosowanie. Wpływa na jakość naszego życia codziennego, ma też wymiar społeczny.
 
       Pomysł na projekt zrodził się z przekonania, że to, czego młodzież uczy się na zajęciach z przedmiotów ścisłych ma kluczowe znaczenie dla losów świata i jego rozwoju, gdyż teoria wykładana na lekcjach fizyki, chemii i biologii może mieć praktyczne zastosowanie przy tworzeniu rozwiązań ułatwiających życie ludzi na świecie.
Uwzględnianie perspektywy globalnej w toku nauki przedmiotów ścisłych to krok w kierunku świata bardziej sprawiedliwego, gdzie ludzie potrafią wykorzystywać wiedzę, aby w obliczu zmieniającego się klimatu żyć w godnych warunkach i zapewniać sobie bezpieczeństwo żywnościowe, dostęp do energii oraz czystej wody.


      Podczas realizacji projektu uczniowie poznali odpowiedzi na następujące pytania kluczowe:
o    Dlaczego nauczanie przedmiotów ścisłych jest istotne?
o    Jak nauka wspiera rozwój?
o    Jak przełożyć teorię na praktykę?
o    Jakie są wyzwania współczesnego świata?
o    W jaki sposób proste technologie mogą zmienić życie ludzi?

      Prace uczniów dotyczące znajomości problematyki związanej z oszczędzaniem energii i odnawialnymi źródłami energii przez mieszkańców gminy:Konkurs biblijny
       Jak co roku, również i w tym, odbył się konkurs biblijny dotyczący trzech listów św. Pawła: list do Efezjan, Filipian i Galatów. W eliminacjach szkolnych  do etapu dekanalnego zakwalifikowały  się dwie uczennice z kl. IIb: Natalia Krempa i Sylwia Hyjek. Dnia 14 maja w Skopaniu  pod kierunkiem katechetki Pani Marty Ryniewicz dziewczęta zmagały się na eliminacjach dekanalnych. Natalka Krempa odniosła sukces zajmując pierwsze miejsce i tym samym zapewniła sobie start w tymże konkursie na szczeblu diecezjalnym w Sandomierzu. Sylwia Hyjek zajęła trzecie miejsce. 
Serdeczne gratulacje dla obu dziewcząt!


21.05.2014 r. Konkurs Pieśni Maryjnej
       Jak to się już stało tradycją w związku z obchodami Dni Tuszowa Narodowego, 21 maja odbył się Gminny  Konkurs Pieśni Maryjnej "Totus Tuus" zorganizowany przez Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Tuszowie Narodowym. Z racji współpracy z parafią i przychylności ks. proboszcza Wiesława Koniora, który jest również współorganizatorem, konkurs miał miejsce w kościele parafialnym przed obrazem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Cieszy się on wielkim uznaniem ze strony dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy. Uczestnicy swoim pięknym głosem wielbią Maryję i w ten sposób oddają cześć najlepszej z matek. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych kl. I - III, IV - VI, I - III gimnazjum. W kategorii gimnazjum Radosław Hyjek z kl. IIc zajął I miejsce, II nagrodę otrzymała Daria Klich z kl. IIIa, Wyróżnienia otrzymały: Kinga Krępa z kl. Ic i Patrycja Sowa z kl. Ib. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


19.05.2014 r. Święto Patrona
        Od sześciu lat tradycją naszego gimnazjum stało się inaugurowanie obchodów  Dni Gminy Tuszów  Narodowy.  Uroczystości  poświęcone uczczeniu Ojca Świętego – Jana Pawła II zainaugurowane zostały uroczystą mszą świętą, którą w koncelebrze odprawili  ksiądz Wiesław Konior - proboszcz tuszowskiej parafii  wraz z księdzem  Andrzejem Świątkiem proboszczem Parafii Borki Nizińskie. Po mszy świętej zebrani udali się przed figurę Jana Pawła II, gdzie  zgromadzonych mieszkańców gminy, przybyłych gości, uczniów i ich rodziców serdecznie  powitała pani Stanisława Kardyś, prosząc  pana Andrzeja Głaza wójta Gminy Tuszów Narodowy, o głos i zainaugurowanie Dni Gminy Tuszów Narodowy. W swoim wystąpieniu  wójt nie ukrywał radości związanej z faktem ogłoszenia świętym naszego rodaka i patrona szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny jako hołd wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II przygotowany pod kierunkiem Marty Ryniewicz, Joanny Barszcz, Zofii Skwary i Barbary Ćwięki. Kolejnym punktem programu było podsumowanie konkursów: literackiego, wiedzy o Janie Pawle II, plastycznego i multimedialnego, poświęconych patronowi, którego dokonali pani Stanisława Kardyś – dyrektor szkoły, pan Andrzej Głaz- wójt gminy i ksiądz Jerzy Skimina. 
Największą znajomością życia i nauczania św. Papieża wykazali się następujący uczniowie: I miejsce - Dominika Hyjek kl. IIIa; II miejsce - Karol Łącz kl. IIa, III miejsce - Faustyna Jamróz kl. Ia.
W konkursie literackim: opowiadanie ph. "Moje spotkanie z Janem Pawłem II" przyznano nagrodę Ewelinie Sztuce z kl. IIIa. Najpiękniejszy wiersz o świętości Jana Pawła II napisały: Żaneta Woskowicz z kl. IIIc i Magdalena Juwa z kl. IIa zdobywając pierwszą nagrodę. Drugą nagrodę otrzymała Magdalena Trela z kl. IIb, trzecią Patrycja Sowa z kl. Ib,  wyróżnienie Kamil Kaliński z kl. Ia. W kokursie plastycznym ph. "Nasz Patron" nagrody otrzymali: I miejsce Bożena Chruściel z kl. IIIc, II miejsca równorzędne przypadły: Wiktorii Burek z kl. IIIa i Dianie Graniczce z kl. Ia, III miejsce zajął Bartłomiej Pietryka z kl. Ib, wyróżnienia przyznano: Katarzynie Chruściel z kl. Ia, Ewie Barszcz z kl. IIc i Wiktorii Lebidzie z kl. IIb. Konkurs multimedialny przebiegał ph. "Droga do świętości Karola Wojtyły" w którym komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce -  Marek Świtek z kl. Ib, II miejsce -Dominika Hyjek z kl. IIIa, III miejsce - Natalia Trela z kl. Ia. Wyróżnienia - Klaudia RokoszakDominika Pogoda z kl. IIIa. 
      Na zakończenie uroczystości wystąpiła pani Joanna Rębisz. Reprezentując pana Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego odczytała zebranym  list  gratulacyjny, który złożyła na ręce pani Stanisławy Kardyś. Podsumowania uroczystości dokonał Radny Powiatu Mieleckiego pan Zbigniew Tymuła. Nie krył swego uznania dla nauczycieli, którzy przygotowywali  młodzież do uroczystości. Akademia zakończyła się uroczystym odśpiewaniem hymnu szkoły oddającym w pełni przesłanie nauki Jana Pawła II.

      Tego samego dnia w godzinach wieczornych została odśpiewana uroczysta majówka przed pomnikiem Papieża obok budynku gimnazjum. Majówka została połączona z występem dzieci i młodzieży z Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem. W swoim wystąpieniu przybliżyli nam  osobę i nauczanie św. Jana Pawła II. Towarzyszący chórek dziecięcy zaśpiewał piosenki dla św. Jana Pawła II. Na zakończenie uczestniczący w nabożeństwie majowym przy akompaniamencie szkolnej orkiestry gimnazjalnej wspólnie śpiewali pieśni ku czci Matki Bożej.
Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym