Strona Główna
Sierpień 28 2015 16:41:14   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2015/2016
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
Osiągnięcia uczniów
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Renata Hyjek
Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

Podręczniki dla klas I
Podręczniki 2015/2016 – informacja dla Rodziców i Uczniów

      Informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy I gimnazjum będą korzystali z darmowych podręczników i ćwiczeń wypożyczonych z biblioteki szkolnej. Wykaz podręczników został wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły oraz znajduje się na naszej szkolnej stronie internetowej w zakładce „Dokumenty”. Nie dotyczy to podręczników
 i ćwiczeń do religii.    

      Dodatkowa informacja znajduje się na ulotce przesłanej przez MEN - w formacie pdf.
Do pobrania TUTAJWypożyczanie podręczników
      Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym informuje, że rodzice uczniów klas pierwszych mogą wypożyczać podręczniki zgodnie z Regulaminem w dniach:
28.08. w godzinach 9.00 - 13.00
31.08. w godzinach 9.00 - 13.00.
W pozostałych dniach w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
21.08.2015 r. Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych gimnazjum
      Uprzejmie informujemy, że wszyscy uczniowie klas pierwszych mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, określonych w ramowych planach nauczania. Podręczniki będą wypożyczane uczniom zgodnie z regulaminem wypożyczania, z którym zapoznać się można na stronie szkoły w zakładce dokumenty oraz w sekretariacie szkoły i w szkolnej bibliotece.
Podręczniki będą wypożyczane uczniom, gdy rodzice pisemnie potwierdzą, że zapoznali się z Regulaminem.


21.08.2015 r. Informacja dla rodziców
      Rodzice chętni do objęcia dożywianiem swoich dzieci refundowanym przez GOPS w proszeni są o składanie wniosków do GOPS w Tuszowie Narodowym wraz z odpowiednimi dokumentami. Osobom uprawnionym do nieodpłatnego korzystania z posiłków dochód na jedną osobę  w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 684 zł, a od 01.10,2015r. kwoty 771 zł.

Bezpieczne wakacje
 Bezpieczne wakacje
UWAGA UCZNIOWIE i RODZICE!
Wakacje to czas wypoczynku, wyjazdów. Pamiętajmy jednak, że najbardziej udane wakacje to przede wszystkim bezpieczne wakacje. Słońce, zabawa, nowi znajomi to wszystko sprzyja wypoczynkowi. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie, szczególnie nad wodą. Każdego roku po wakacjach dowiadujemy się z mediów o zatrważającej liczbie utonięć. Dlatego też prosimy o zapoznanie się z listem Ministra Edukacji Narodowej, p. Joanny Kluzik- Rostkowskiej, dotyczącym bezpiecznego spędzania wypoczynku wakacyjnego. List znajduje się w załączniku poniżej. List Ministra Edukacji Narodowej
W związku z tym prosimy o obejrzenie filmu przygotowującego do bezpiecznego spędzania wakacji pt. ,,Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych” przygotowanego przez instruktorów z Grupy specjalnej Płetwonurków RP. Film dostępny jest pod adresem : https://vimeo.com/130853793 .
http://bezpiecznewakacje.pl/?option=com_content&view=article&id=66&Itemid=69


Droga do Sukcesu
       W roku szkolnym 2014/2015 w gimnazjum w ramach projektu pod nazwą „Droga do Sukcesu” (Priorytet IX, Działanie 9.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki) utworzony został Szkolny Ośrodek Kariery. W projekcie wzięło udział 100 uczniów z klas II i III.
Jednym z priorytetowych działań naszej szkoły jest wspieranie młodzieży w zdobywaniu umiejętności i wiedzy na temat planowania swojego rozwoju zawodowego.
W ramach działalności Szkolnego Ośrodka Kariery swoje dyżury pełnili doradca zawodowy, psycholog i opiekun SzOK – u, którzy wspierali i przygotowywali uczniów do podejmowania samodzielnych i przemyślanych decyzji edukacyjno – zawodowych. Uczniowie chętnie brali udział w spotkaniach, poznając swoje predyspozycje oraz dzieląc się swoimi zainteresowaniami i pasjami, co pozwoliło na dokładniejsze ich poznanie przez specjalistów, a tym samym możliwość bardziej precyzyjnego doradzania im, udzielania wskazówek, co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach indywidualnych oraz grupowych. Mieli możliwość na bieżąco i w razie potrzeby zasięgnąć informacji dotyczącej szkół ponadgimnazjalnych, różnych zawodów oraz wielu innych związanych z preorientacją zawodową, jak również skorzystać z zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery.
Fachowe porady na temat możliwości dalszej ścieżki kształcenia, predyspozycji zawodowych uczniów, cech osobowościowych, ich mocnych i słabszych stron, większości z nich z pewnością pomogły w świadomym wyborze dalszej ścieżki kształcenia a uczniów klas II jeszcze bardziej zmotywowały do działania i systematycznej pracy.


KOTWICE KARIERY


      Nasza szkoła została zaproszona przez Firmę Lecha Consulting Sp. Z o.o. do udziału w projekcie „Kotwice kariery” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Poddziałania 3.4.3 „Upowszechnianie uczenia się przez całe życie. Projekt KOTWICE KARIERY to zbiór działań skierowanych do doradców zawodowych i uczniów zdolnych, których głównym celem jest przygotowanie uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej do świadomego podejmowania decyzji dotyczących jej przyszłej kariery edukacyjnej i zawodowej . Projekt realizowany był w okresie 01.04.2015 do 26.062015r.
 W ramach projektu opracowane zostało narzędzie diagnostyczne i materiały metodyczne wspomagające proces rozpoznawania i określenia predyspozycji i zainteresowań zawodowych ucznia zdolnego i oporującego. W projekcie z naszej szkoły brało udział 11 uczniów, którzy uzyskali bezpośrednie wsparcie poprzez rozpoznawanie typów jego zdolności, wzmocnienie obszarów, które tego potrzebowali i pomoc w zaplanowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej. Każdy uczeń odbył indywidualne zajęcia z doradztwa w ilości 11 godzin dydaktycznych oraz otrzymał indywidualny plan dalszego rozwoju.

Zakończeniae roku szkolnego
       Na ten dzień długo czekali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W piątek, 26. czerwca był zwieńczeniem i podsumowaniem pracy ostatnich dziesięciu miesięcy. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniom wręczono nagrody książkowe, dyplomy za różne osiągnięcia oraz listy gratulacyjne dla rodziców z wyrazami uznania i szacunku za wychowanie dziecka. Otrzymali je Oni za świadectwa "z paskiem" i wzorowe zachowanie, osiągnięcia w konkursach i olimpiadach z różnych dziedzin, działalność w szkolnych organizacjach oraz przedsięwzięciach, stuprocentową frekwencję itd. 


Dziś więc pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim życzymy słonecznych, pełnych wypoczynku i bezpiecznych wakacji!!!!

 

25.06.2015 r. Pożegnanie klas trzecich
 25 czerwca 2015 r. Mszą św. dziękczynną w Kościele Parafialnym pw. MBWW w Tuszowie Narodowym za trzy lata nauki rozpoczęły się uroczystości związane z ukończeniem szkoły przez trzecioklasistów naszego gimnazjum. Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, wójt gminy Andrzej Głaz, sekretarz gminy Renata Paterak, ks. Jerzy Skimina. Po Mszy św. absolwenci, zaproszeni gości, rodzice, nauczyciele spotkali się w sali gimnastycznej na dalszej uroczystości, gdzie tradycyjnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowała trzyletni okres nauki w gimnazjum, osiągnięcia i sukcesy absolwentów. Następnie dyrektor szkoły wraz z Panem Andrzejem Głazem wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy oraz listy gratulacyjne dla rodziców za wybitne osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie, aktywną działalność w szkolnych organizacjach oraz znaczące sukcesy w konkursach i zawodach sportowych. W porównaniu do ubiegłego roku liczba absolwentów kończących gimnazjum z wyróżnieniem wzrosła o 9 osób, co jest powodem do zadowolenia dla nas nauczycieli zaznaczyła Stanisława Kardyś - Dyrektor Szkoły. Wójt gminy życząc absolwentom spełnienia marzeń nawiązał aby nie zapominali o wartościach, które wynoszą z Gimnazjum mającego za patrona Świętego Jana Pawła II. Uczniowie podziękowali nauczycielom za wspólnie spędzone chwile i za trud włożony w edukację młodych umysłów oraz wychowanie. Dopełnieniem podziękowań były wiązanki kwiatów wręczone nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom
Zakończenie – jeżeli w ogóle może być piękne to takie właśnie było. Radość, życzliwość oraz płynąca zewsząd  pozytywna energia, a do tego  maksymalna ilość wzruszeń, łez i podziękowań  – to sceneria dzisiejszych zdarzeń. My nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy  dziękujemy również Wam, droga młodzieży… za ten czas wspólnie spędzony, za chwile radości i czasami smutku, za to, że byliście …     Dziękujemy.

Kiermasz podręczników
        W dniach 24 i 25 czerwca  w naszej szkole został zorganizowany kiermasz podręczników. Uczniowie mogli sprzedać i kupić podręczniki na przyszły rok.Kiermasz zostanie zorganizowany powtórnie we wrześniu 2015 r. Koordynatorem akcji jest pani Zofia Skwara.
Dzień Sportu
Dzień Sportu Szkolnego
 Dnia 24 czerwca 2015 roku o godzinie 9.00 na boisku wielofunkcyjnym odbył się „Dzień Sportu” organizowany przez nauczycieli, dla uczniów naszej szkoły. Cała spotkała się szkoła się na boisku wielofunkcyjnym, by w duchu walki sportowej rywalizować, jednoczyć się we wspólnych dążeniach, zmaganiach. Głównym celem imprezy było promowanie wśród młodzieży aktywnego wypoczynku poprzez udział w zawodach i konkursach o charakterze rekreacyjno-sportowym.
Przez chłopców rozegrany został turniej piłki nożnej systemem pucharowym, natomiast dziewczęta rozegrały turniej piłki siatkowej.
Wyniki turnieju piłki siatkowej dziewcząt:
  • I miejsce - klasa III c ,
  • II miejsce - klasa II b,
  • III miejsce - klasa Ic.
Wyniki turnieju piłki nożnej chłopców:
  • I miejsce – klasa II b,
  • I miejsce – klasa III a
Była to udana zabawa i wspaniała sportowa rywalizacja


Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym