Strona Główna
Sierpień 03 2015 06:32:44   
Nawigacja
Strona Główna
Historia Powstania Gimnazjum
Nasza Szkoła
Nasz Patron
Ceremoniał Szkolny
Nasza Gmina

Rekrutacja 2014/2015
Szkolny zestaw podręczników
Edukacyjny projekt gimnazjalny
Materiały dodatkowe do podręczników

Dokumenty szkolne
Kontakt
Linki
Informacje dla rodziców i uczniów
Pedagog szkolny
Konkursy i zawody
Galerie Fotografii
Osiągnięcia uczniów
e-learning
Europejski Fundusz Społeczny
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Renata Hyjek
Szkoła Współpracy

;
Szkoła bez przemocy

Bezpieczna szkoła

Dziecko w sieci

Szkoła z klasą

Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym

KLIKNI BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II  - OJCIEC ŚWIĘTY.
KTÓŻ, JEŚLI NIE ON MÓGŁBY ZOSTAĆ PRZEWODNIKIEM MŁODYCH DUSZ?  


KLIKNIJ NA OBRAZKU BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

Podręczniki dla klas I
Podręczniki 2015/2016 – informacja dla Rodziców i Uczniów

      Informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy I gimnazjum będą korzystali z darmowych podręczników i ćwiczeń wypożyczonych z biblioteki szkolnej. Wykaz podręczników został wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły oraz znajduje się na naszej szkolnej stronie internetowej w zakładce „Dokumenty”. Nie dotyczy to podręczników
 i ćwiczeń do religii.    

      Dodatkowa informacja znajduje się na ulotce przesłanej przez MEN - w formacie pdf.
Do pobrania TUTAJBezpieczne wakacje
 Bezpieczne wakacje
UWAGA UCZNIOWIE i RODZICE!
Wakacje to czas wypoczynku, wyjazdów. Pamiętajmy jednak, że najbardziej udane wakacje to przede wszystkim bezpieczne wakacje. Słońce, zabawa, nowi znajomi to wszystko sprzyja wypoczynkowi. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie, szczególnie nad wodą. Każdego roku po wakacjach dowiadujemy się z mediów o zatrważającej liczbie utonięć. Dlatego też prosimy o zapoznanie się z listem Ministra Edukacji Narodowej, p. Joanny Kluzik- Rostkowskiej, dotyczącym bezpiecznego spędzania wypoczynku wakacyjnego. List znajduje się w załączniku poniżej. List Ministra Edukacji Narodowej
W związku z tym prosimy o obejrzenie filmu przygotowującego do bezpiecznego spędzania wakacji pt. ,,Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych” przygotowanego przez instruktorów z Grupy specjalnej Płetwonurków RP. Film dostępny jest pod adresem : https://vimeo.com/130853793 .
http://bezpiecznewakacje.pl/?option=com_content&view=article&id=66&Itemid=69


Droga do Sukcesu
       W roku szkolnym 2014/2015 w gimnazjum w ramach projektu pod nazwą „Droga do Sukcesu” (Priorytet IX, Działanie 9.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki) utworzony został Szkolny Ośrodek Kariery. W projekcie wzięło udział 100 uczniów z klas II i III.
Jednym z priorytetowych działań naszej szkoły jest wspieranie młodzieży w zdobywaniu umiejętności i wiedzy na temat planowania swojego rozwoju zawodowego.
W ramach działalności Szkolnego Ośrodka Kariery swoje dyżury pełnili doradca zawodowy, psycholog i opiekun SzOK – u, którzy wspierali i przygotowywali uczniów do podejmowania samodzielnych i przemyślanych decyzji edukacyjno – zawodowych. Uczniowie chętnie brali udział w spotkaniach, poznając swoje predyspozycje oraz dzieląc się swoimi zainteresowaniami i pasjami, co pozwoliło na dokładniejsze ich poznanie przez specjalistów, a tym samym możliwość bardziej precyzyjnego doradzania im, udzielania wskazówek, co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach indywidualnych oraz grupowych. Mieli możliwość na bieżąco i w razie potrzeby zasięgnąć informacji dotyczącej szkół ponadgimnazjalnych, różnych zawodów oraz wielu innych związanych z preorientacją zawodową, jak również skorzystać z zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery.
Fachowe porady na temat możliwości dalszej ścieżki kształcenia, predyspozycji zawodowych uczniów, cech osobowościowych, ich mocnych i słabszych stron, większości z nich z pewnością pomogły w świadomym wyborze dalszej ścieżki kształcenia a uczniów klas II jeszcze bardziej zmotywowały do działania i systematycznej pracy.


KOTWICE KARIERY


      Nasza szkoła została zaproszona przez Firmę Lecha Consulting Sp. Z o.o. do udziału w projekcie „Kotwice kariery” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Poddziałania 3.4.3 „Upowszechnianie uczenia się przez całe życie. Projekt KOTWICE KARIERY to zbiór działań skierowanych do doradców zawodowych i uczniów zdolnych, których głównym celem jest przygotowanie uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej do świadomego podejmowania decyzji dotyczących jej przyszłej kariery edukacyjnej i zawodowej . Projekt realizowany był w okresie 01.04.2015 do 26.062015r.
 W ramach projektu opracowane zostało narzędzie diagnostyczne i materiały metodyczne wspomagające proces rozpoznawania i określenia predyspozycji i zainteresowań zawodowych ucznia zdolnego i oporującego. W projekcie z naszej szkoły brało udział 11 uczniów, którzy uzyskali bezpośrednie wsparcie poprzez rozpoznawanie typów jego zdolności, wzmocnienie obszarów, które tego potrzebowali i pomoc w zaplanowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej. Każdy uczeń odbył indywidualne zajęcia z doradztwa w ilości 11 godzin dydaktycznych oraz otrzymał indywidualny plan dalszego rozwoju.

Zakończeniae roku szkolnego
       Na ten dzień długo czekali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W piątek, 26. czerwca był zwieńczeniem i podsumowaniem pracy ostatnich dziesięciu miesięcy. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniom wręczono nagrody książkowe, dyplomy za różne osiągnięcia oraz listy gratulacyjne dla rodziców z wyrazami uznania i szacunku za wychowanie dziecka. Otrzymali je Oni za świadectwa "z paskiem" i wzorowe zachowanie, osiągnięcia w konkursach i olimpiadach z różnych dziedzin, działalność w szkolnych organizacjach oraz przedsięwzięciach, stuprocentową frekwencję itd. 


Dziś więc pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim życzymy słonecznych, pełnych wypoczynku i bezpiecznych wakacji!!!!

 

25.06.2015 r. Pożegnanie klas trzecich
 25 czerwca 2015 r. Mszą św. dziękczynną w Kościele Parafialnym pw. MBWW w Tuszowie Narodowym za trzy lata nauki rozpoczęły się uroczystości związane z ukończeniem szkoły przez trzecioklasistów naszego gimnazjum. Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, wójt gminy Andrzej Głaz, sekretarz gminy Renata Paterak, ks. Jerzy Skimina. Po Mszy św. absolwenci, zaproszeni gości, rodzice, nauczyciele spotkali się w sali gimnastycznej na dalszej uroczystości, gdzie tradycyjnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowała trzyletni okres nauki w gimnazjum, osiągnięcia i sukcesy absolwentów. Następnie dyrektor szkoły wraz z Panem Andrzejem Głazem wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy oraz listy gratulacyjne dla rodziców za wybitne osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie, aktywną działalność w szkolnych organizacjach oraz znaczące sukcesy w konkursach i zawodach sportowych. W porównaniu do ubiegłego roku liczba absolwentów kończących gimnazjum z wyróżnieniem wzrosła o 9 osób, co jest powodem do zadowolenia dla nas nauczycieli zaznaczyła Stanisława Kardyś - Dyrektor Szkoły. Wójt gminy życząc absolwentom spełnienia marzeń nawiązał aby nie zapominali o wartościach, które wynoszą z Gimnazjum mającego za patrona Świętego Jana Pawła II. Uczniowie podziękowali nauczycielom za wspólnie spędzone chwile i za trud włożony w edukację młodych umysłów oraz wychowanie. Dopełnieniem podziękowań były wiązanki kwiatów wręczone nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom
Zakończenie – jeżeli w ogóle może być piękne to takie właśnie było. Radość, życzliwość oraz płynąca zewsząd  pozytywna energia, a do tego  maksymalna ilość wzruszeń, łez i podziękowań  – to sceneria dzisiejszych zdarzeń. My nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy  dziękujemy również Wam, droga młodzieży… za ten czas wspólnie spędzony, za chwile radości i czasami smutku, za to, że byliście …     Dziękujemy.

Kiermasz podręczników
        W dniach 24 i 25 czerwca  w naszej szkole został zorganizowany kiermasz podręczników. Uczniowie mogli sprzedać i kupić podręczniki na przyszły rok.Kiermasz zostanie zorganizowany powtórnie we wrześniu 2015 r. Koordynatorem akcji jest pani Zofia Skwara.
Dzień Sportu
Dzień Sportu Szkolnego
 Dnia 24 czerwca 2015 roku o godzinie 9.00 na boisku wielofunkcyjnym odbył się „Dzień Sportu” organizowany przez nauczycieli, dla uczniów naszej szkoły. Cała spotkała się szkoła się na boisku wielofunkcyjnym, by w duchu walki sportowej rywalizować, jednoczyć się we wspólnych dążeniach, zmaganiach. Głównym celem imprezy było promowanie wśród młodzieży aktywnego wypoczynku poprzez udział w zawodach i konkursach o charakterze rekreacyjno-sportowym.
Przez chłopców rozegrany został turniej piłki nożnej systemem pucharowym, natomiast dziewczęta rozegrały turniej piłki siatkowej.
Wyniki turnieju piłki siatkowej dziewcząt:
 • I miejsce - klasa III c ,
 • II miejsce - klasa II b,
 • III miejsce - klasa Ic.
Wyniki turnieju piłki nożnej chłopców:
 • I miejsce – klasa II b,
 • I miejsce – klasa III a
Była to udana zabawa i wspaniała sportowa rywalizacja


24.06. 2015 r. Młodzi Wspaniali
„MŁODZI WSPANIALI”
24 czerwca 2015r Wójt Gminy Tuszów Narodowy Pan Andrzej Głaz  wręczył nagrody laureatom konkursu „Młodzi Wspaniali”. Z naszej szkoły nagrodzonych zostało w tym roku aż 28 uczniów. Wyróżnieni uczniowie uzyskali średnią ocen  co najmniej 4,8 i zachowanie wzorowe. Ponadto uczestniczyli w konkursach wiedzy z różnych dziedzin na szczeblu co najmniej powiatowym. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy wykazali się dużymi osiągnięciami sportowymi. Oto lista nagrodzonych tytułem „ Młodzi Wspaniali”
1.    Magdalena Bernat
2.    Diana Graniczka
3.    Faustyna Jamróz
4.    Paulina Gudz
5.    Katarzyna Chruściel
6.    Dagmara Głaz
7.    Katarzyna Konefał
8.    Iwona Hasek
9.    Tomasz Dydo
10.   Weronika Wieczerzak
11.   Radosław Ciemięga
12.   NataliaTrela
13.   Weronika Chłopek
14.   Sylwia Hyjek
15.   Natalia Krempa
16.   Konrad Dydo
17.   Patrycja Świerczek
18.   Daniel Kulpa
19.   Anna Paterak
20.   Piotr Kapel
21.   Dawid Głaz
Składamy laureatom oraz ich rodzicom serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.14.06.2015 r. Festiwal Twórczosci Naukowej i Artystycznej
       Dnia 14 czerwca 2015roku na placu gen. Sikorskiego odbył się Drugi Gimnazjalny Festiwal Twórczości Naukowej i Artystycznej zorganizowany przez nauczycieli i młodzież Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym. Otwarcia festiwalu dokonała pani Stanisława Kardyś, dyrektor gimnazjum, witając zaproszonych gości, władze samorządowe, rodziców i mieszkańców z terenu gminy. Mottem przewodnim gimnazjalnego festiwalu twórczości naukowo-artystycznej było ”Wiedzę zdobywam w życiu wygrywam”. Poprzez zabawę, eksperymenty, doświadczenia młodzi ludzie mogli przekonać się, jak atrakcyjna i pasjonująca może być nauka. Jeżeli czegoś możemy dotknąć, zobaczyć, sprawdzić jak działa w praktyce, wtedy okazuje się ze nawet najbardziej skomplikowane teorie i reguły są proste do przyswojenia, a zdobywanie wiedzy wydaje się przyjemne. Uczniowie gimnazjum poprzez swoje pokazy, doświadczenia i eksperymenty udowodnili, że nauka może być ciekawą przygodą.
      W programie było wiele atrakcji artystycznych, takich jak „Taneczne mozaika”, „Cheerleader, show”, pokaz mody historycznej, pokaz mody ekologicznej, „The voice of gimnazjum”, oraz występ „Szkolnej kapeli”. Nie zabrakło również wystaw prac plastycznych i technicznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których młodzi naukowcy przedstawiali w sposób kreatywny doświadczenia biologiczne, fizyczne, chemiczne, matematyczne. Były to stoiska:
 • Tajniki fizyki
 • English Cookiem
 • Biologia od kuchni
 • Humaniści na wesoło
 • Sekrety staropolskiego domu
 • Modelarski kram – zrób to sam
 • W magicznym świecie wielościanów
 • Ciekawe przykłady z chemicznej szuflady
O to, aby nikt nie zgłodniał, zadbali rodzice, zapewniając grillowane potrawy i inne przysmaki.
 Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie mieli okazję do pokazania swoich umiejętności, kreatywności oraz podzielenia się swoja wiedzą. Pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy wyraził uznanie dla nauczycieli oraz pogratulował pomysłowości.
      Dyrektor gimnazjum serdecznie dziękuje nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji gimnazjalnego festiwalu.


Dzień Matki z "Tuszowską Ścieżką"
      31 maja 2015 „Tuszowska Ścieżka” zorganizowała piknik rodzinny. Wspólnie z rodzinami i społecznością Tuszowa  świętowała Dzień Matki oraz Dzień Dziecka. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16 na Orliku. Wszystkich zebranych uroczyście powitała Prezes  Stowarzyszenia Pani Krystyna Łącz. Na uroczystość przybyły władze gminne w osobach Przewodniczącego Rady Gminy Pana Waldemara  Maziarza, Wójta gminy Pana Andrzeja Głaza, Skarbnika- Pani Bronisławy Zięba oraz  Sekretarz Pani Renaty Paterak.  Piknik uświetniły występy dzieci klas 1-6 Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym  oraz młodzieży z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym. Następnie odbyły się konkursy dla najmłodszych i  trochę starszych dzieci. W zabawach brali udział również rodzice. Konkursy i zabawy prowadzili Pani dyrektor Małgorzata Wieczerzak i  ks. Jerzy Skimina. Wszyscy świetnie się bawili. Brali udział w loterii, a także degustacji  wspaniałych smakołyków przygotowanych przez Panie z Tuszowskiej Ścieżki.

Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>
Zachowaj trzeźwy umysł!!!
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym